Vaillant Kombi Çeşitleri Nelerdir ?

Vaillant Kombi Çeşitleri

Vaillant kombi çeşitleri baca sistemine göre üç gruba ayrılır bunlar Bacalı kombiler , Hermetik kombiler ve Yoğuşmalı kombiler. Kombiler birde içlerinde çift eşanjörlü ve tek eşanjölü diye de ayrılabilirler.

Vaillant Bacalı Kombi ;

Bacalı kombi yanmanın oluşa bilmesi için gereken oksijeni bulunduğu ortamdan alan ve bacası bina bacasına bağlanan cihazlardır. Günümüzde satışı nerdeyse durdu denecek kadar azdır. Ortamdaki oksijeni emdiği için aynı zaman da hermetik cihazlara göre daha az güvenlik tedbiri olduğundan bacalı kombiler satışı oldukça azdır. Bir de yeni çıkan yasalar doğrultusunda bina bacası kurallara uymaması durumunda İğdaş bacalı cihazların kullanımına izin vermemektedir. Vaillant bacalı kombi kullanımında özellikle de baca çekişine önem vermelisiniz. Yılda bir kez bakımını mutlaka yaptırmalı aynı zamanda sıklıkla bacayı kontrole ettirmelisiniz. Bu anlamda yapmadığınız her bir uygulama sağlığınızın etkilenmesine etmen olacaktır. Bu anlamda da önerimiz her zaman için sorun yaşamamanız adına bacalı kombi kullanımını önemsemenizdir.

Vaillant Hermetik Kombi ;

Hermetik cihazlar yanma için gereken oksijeni baca sistemindeki fan yardımıyla dış ortamdan alarak yanmayı oluşturan cihazlardır. Vaillant hermetik kombiler bacalı cihazlar gibi bacası apartman bacasına değil en yakın dış hava ortamına çıkacak şekilde monte edilir. Ortamdaki oksijeni emmediği ve baca problemi yaşanmadığı için kombi çeşitleri arasında en çok tutulanıdır. Vaillant hermetik kombi kullanıcıları da çok iyi bilir ki en iyi kombi çeşitlerinden biri hermetik tip kombiler olmaktadır. Hermetik Vaillant kombi kullanıcıları her zaman baca çekişi gibi sorunlar yaşamaz memnuniyeti yaşar. Bu anlamda da daha az sağlık sorunları yaşar. Hermetik kombilerde fanın bulunması sebebi ile kullanıcılar rahat eder ve bina bacasının olma zorunluluğu da bulunmaz.

Vaillant Yoğuşmalı Kombi ;

yoğuşmalı

Bu kombiler bacadan çıkan atık gazdaki sıcaklıktan da faydalanarak % 7 ye kadar yakıt tasarrufu sağlayan cihazlardır. Fakat bu sistemin kullanıla bilmesi için evinizdeki peteklerin diğer cihazlara göre yaklaşık iki katı kadar olması gerekmekte ve sahip olma maliyetinide diğer cihazlara oranla çok yüksek olması satışının düşük olmasını sağlamaktadır.

Çift Eşanjörlü Vaillant Kombiler ;

Kombinin içinde bir devre daha kurularak ek bir plaka eşanjör ( ikinci eşanjör ) kullanılarak yapılmış cihazlardır. Çift eşanjörlü cihazlar tek eşanjörlülere oranla sıcaklık ayarı daha net ayarlana bilir. Şebeke suyunun direk alevle buluşturmayan suyu suyla ısıtarak ( ısı tranferi ) ana eşanjör de kireç oluşmasını da engel olmuş olur. Tek eşanjörlü cihazlardan farklı olarak  üç yollu vana denilen ek bir parça daha vardır.  Üç yollu vana sistemdeki suyu kalorifer ve sıcak su konumunu ayırmak için kullanılır. Çift eşanjörlü cihazlar  tek aşanjörlülere göre biraz daha pahalı olmasına rağmen daha çok satılan cihazlardır.

Tek Eşanjörlü Vaillant Kombiler;

Şebeke den gelen suyu direk ana eşanjör de ısıtarak kullanma suyu sağlayan cihazlardır. Çift eşanjörlü cihazlara göre satışı düşüktür Vaillant tek eşanjörlü cihaz üretmemektedir.

Vaillant Servisi olarak sizlere sayfamızda Vaillant kombi türleri ve özellikleri ile alakalı bilgileri sunmuş bulunmaktayız. Bu konuda sormak istedikleriniz söz konusu olur ise Vaillant Servisi numarasını çekinmeden arayabilirsiniz.

Vaillant bacalı kombi – Vaillant yoğuşmalı kombi – Vaillant Hermetik kombi – Vaillant Çift Eşanjörlü Kombi – Vaillant tek eşanjörlü kombi