Kombiye Nasıl Su Basılır

Vaillant Vuw Kombiye su Basılması

 Kombiye su basma tüketici tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Konu hakkında bilgisi olmayanlar sayfamızdaki yazıyı okuyarak bilgi alabilirler. Kombime nasıl su basabilirim diye soruyorsanız sizlere bu konuda bilgiler sunacağız. Yalnız öncesinde bu işlemi yapma aralığı kombide sorun olup olmadığını gösterir. Bu nedenle de kombiye ne kadar sürede bir su basmak durumunda kalıyorsunuz öncelikle bunu öğrenmek gerekir. Kombiye haftada bir su basmak gayet doğaldır. Fakat bu birkaç güne çıkıyorsa ya da bazen daha fazla su basmanız gerekiyorsa bu durumda su basma işlemini yapmayınız. Servis çağırınız.

İşte kombiye su basma videosu


Vaillant vuw kombilere nasıl su basacağınızı resmli olarak gösterecez . Vaillant vuw kombiye su basmak için doldurma musluğunun üstünde L şeklinde küçük bir kolun yardımı ile su basılır. Bu kol orada sabit olmadığından dolayı çok çabuk kaybolurlar. Bu tip sorun yaşadığınızda yani doldurma musluğu kolu olmadığında bir düz tornavida yardımı ile çok kolay bir şekilde su basılabilir. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi zaten doldurma musluğu düz tornavida ağzı için yapılmış gibidir. Bu şekilde açtığınız zaman kombiden su sesi gelecektir. Kombiden su sesi gelmesi demek su basılıyor yani kombiye su veriliyor demektir. Bu parçayı açtığınız zaman dikkat etmeniz gereken şey ise kombiye ne kadar su basacağınızdır. Kombiye fazla su basmak demek kombinin su akıtması demektir. Bu nedenle de kombiye su bastığınız doldurma musluğunu açtığınız an itibari ile kombinin basıncının düşük olduğunu gösteren göstergeyi takip edin. Gösterge eğer 1 ile 2 bar arasına geldi ise bu durumda doldurma musluğu hemen kapatılmalıdır. Çünkü işlem tamamlanmış demektir. Parçayı açtığınızda su sesi gelmiyor ve basınçta da ilerleme görülmüyorsa parça arızalıdır da diyebiliriz. Yalnız kombiye sadece doldurma musluğu ile su basabileceğiniz için bu parça arızalandığında hiçbir şekilde su basma işlemi yapamazsınız. Bu nedenle de parça değişimi için servisi aramalısınız.

Kombiye nasıl su doldururum

 İşlemi yapamadığınız durumlarda teknik destek açısından firmamızın çağrı merkezini arayabilirsiniz. Ekibimiz sizlere telefon aracılığı ile yardımcı olacak ve işlemin nasıl yapıldığını gösterecektir. Konu ile alakalı yardımların tamamını firmamızın ekibi sizlere sunacaktır. Bu konuda dilediğiniz zaman arayabilir işlemi uygulamak adına gereken yardımları da kesin anlamda alabileceğinizden emin olabilirsiniz. Sizlere kombiye su basma konusunda her tür desteği sunmaya gün boyu hazırız.

Vck Kombi Su Doldurma