Vaillant Ana Eşanjör

Vaillant Ana Eşanjör

Vaillant kombilerde en önemli parçalardan biride Ana Eşanjör dür. Vaillant Ana Eşanjör brülörde oluşan yanma ile ısınan ve içinden geçen suyu ısıtmaya yarayan ve bakırdan yapılan bir parçadır. Çok fazla arıza yapmamasına rağmen arızalandığı zaman ciddi maliyetli rakamlar çıkarmaktadır. Ana Eşanjör de en çok görülen arıza delinmesi dir.  Yüksek ısıda çalışması uzun yıllar sonunda delinmesine neden ola bilmektedir.. Delinme probleminin bir çoğu bakır kaynağı ile tamir edilebilmektedir ama bir o kadarı da tamir edilemeye bilmektedir. Tamir edilen Ana Eşanjöre maalesef garanti verilmemektedir.

vaillant-ana-esanjor

Vaillant kombide ana eşanjör sorunu genelde su akıntısı ile karşımıza çıkmaktadır. Kombide aşırı su akıntısı olduğu zaman bu parçada sorun olabilmektedir. Genelde Vaillant Ana Eşanjör sorunu çok nadir karşılaşılan sorunlardan bir tanesidir. Bu sebeple de her zaman su akıntısı sorununda ana eşanjörde sorun var demek mümkün olmaz. Parçanın tamir edilmesinden çok değişimi gerekeceğinden Vaillant Servisi olarak sıfır parça ile değiştirilmesini önermekteyiz. Bu bakımdan da arıza yaptığında uzman servis desteği almak da kullanıcı açısından önemlidir. Parçanın arızalanma durumu da genelde delinmesi olur. Delindiği zaman değişimi gerekir. Bakır kaynağı ile onarımı sağlanabilir fakat maliyette çok da bir değişiklik olmaz. Üstüne bir de yapılan bu uygulamaya garanti sunulamaz. Bu bakımdan da değişimi her zaman için şart olmaktadır.

Vaillant kombide ana eşanjör sorunu yaşayan kullanıcılar genelde maliyeti duyarak değişim istemek yerine yeni bir Vaillant kombi almayı tercih eder. Bu bakımdan da karar her zaman için kullanıcıya bırakılır. Cihaz eski ise zaten parça değişimini bizler de önermeyiz. Yeni kombi almak daha mantıklıdır bu durumda. Konu hakkında sormak istedikleriniz olur ise ya da Vaillant Ana Eşanjör sorunu yaşayarak bilgi almak isterseniz Vaillant Servisi telefonunu arayabilirsiniz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir