Ecotec F65 Hatası

Vaillant Ecotec model kombide genel anlamda birçok sorunla karşılaşılabilir. Vaillant Ecotec model kombiler Pro ve Plus çeşitleri ile piyasadadır. Tam yoğuşmalı kombi konumundadır. Ecotec F65 Hatası ile karşılaşan kullanıcılarımız vardır düşüncesi ile hazırladığımız bu makalemizde arıza kodunun neden yaşandığından tutun da nasıl çözümleneceğine kadar olan tüm detaylı bilgiler makalemizde sizler için sunulmuştur. Bu arıza durumu hakkında bilinçlenmek isteyen tüm Ecotec kombi kullanıcılarımız makalemizi inceleyebilir.

Ecotec F65 Hatası Nedir?

Elektrik sistem ısısının mevcut konuma göre yüksek olduğunu belirtir. Vaillant Ecotec model kombinizin ekranında beliren F65 arıza kodunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz tek işlem resetleme işlemidir. Ecotec model kombiyi resetlemek basittir. Panel üzerine bakacak olursanız eğer aleve benzer bir simgenin üzerine çarpı işareti olan bir düğme olduğunu göreceksiniz. Düğmeye yaklaşık 3 saniye kadar basılı tutmanız gerekir. İşlem sonrasında Ecotec model kombi kapanacak ve birkaç saniye sonra yeniden açılacaktır. Yeniden açıldığında arızada düzelme olur ise kullanıma devam edebilirsiniz. Düzelme olmazsa eğer resetleme işlemini birkaç kez daha uygulamalısınız. Sonuç değişmiyorsa ve arıza durumu devam ediyorsa yapabileceğiniz başka bir müdahale ya da işlem yoktur.

Ecotec F65 Hatasının Sebepleri Neler Olabilir?

Elektrik sistem ısısının yüksek olması birçok etmene bağlıdır. Bu durumda önerimiz elbette ki arıza tespiti ve onarımı adına uzman yardımı almanızdır. Fakat bilinçli olmanız açısından yine de sizlere bu sorunu yaşama ihtimaliniz olan durumlardan bahsedeceğiz. Boruların ısısı yüksek durumda olabilir.  Yanma odasının ısısı yüksek durumda olabilir. Anakart arızalı olabilir. Demiş olduğumuz gibi sıraladığımız bu durumlar ihtimaldir. Net teşhisi koyacak olan ve sorunu çözümleyecek olan uzman Vaillant Servisi ekibidir. Bu konuda da önerimiz uzman desteği alınmasıdır. Sıraladığımız durumları göz önünde bulundurarak cihaza kendi çabalarınızla müdahalede bulunmamalısınız.

Bu arıza durumunda genelde karşımıza anakart arızası çıkmaktadır. Yalnız boruların ısısının veya yanma odasının ısısının yüksek olma ihtimali de söz konusudur. Net bilgi sunmak için sorunu yerinde görmemiz gerekir. Bu sorunda yardım almak üzere ve sorundan kurtulmak üzere Vaillant Servisi hizmeti sunan firmamızı arayabilirsiniz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir