Vaillant Fan

Vaillant Fan

Vaillant Hermetik kombide atık gazın tahliyesine ve yanma için gereken havanın dış ortamdan alınmasına yarayan 220 volt ile çalışan elektrikli motorlara fan adı verilir. Fan pervane sistemiyle hava basıncı yapar . Fan arızaları genelde rulman bozulmaları ve sargılarının yanması gibi problemlerden çıkar. Fan rulman ve sargısı servisimiz tarafından tamir edilmektedir. Yenisine oranla çok daha ucuz olması ve yine yenisi gibi bir sene garantili olması Vaillant Fan tamiri yenisini almak yerine daha çok tercih edilir.

Vaillant kombide fan arızası olduğu zaman bunu kullanıcı bilemez ve tespit edemez. Vaillant Fan arızalandığı zaman Vaillant kombilerde birçok sorun meydana gelebilmektedir. Fakat genelde karşılaşılan durum Vaillant kombinin ses yapması olmaktadır. Bunun temel sebebi de Vaillant kombinin bakımsız kalması yani uzun zamandır bakıma maruz kalmamasıdır. Bu durumda da arıza yapma sebebine bağlı olarak tamiri ya da değişim uygulaması gerekebilir. Bu nedenle de önce fanın arıza durumunda teste alınması gerekmektedir. Fanın arızalanmasında Vaillant kombinin ses yapması dışında cihazın hiç çalışmaması sorunu da gelmektedir. Hermetik ve yoğuşmalı kombilerde bulunan fan hava akımına yardımcı olduğundan ve arıza durumunda hava akımını sağlayamayacağından cihazı çalıştıramaz. Ve bu sebeple de cihazın hiçbir konumda çalışmamasındaki sebep fan arızası olabilir. 

Vaillant Servisi olarak bizler genelde fan arızası ile sıklıkla karşılaşmaktayız. Vaillant kombide fan arızası yaşayan tüketicilerimiz arızanın sebebini bilemeyeceğinden Vaillant Servisi telefonunu arayarak bizlerden bu konudaki yardımları talep etmektedir. Bizler de uzman ekibimizle Vaillant kombide oluşan fan arızasını tüketici isteği ile tamir ya da değişim yolu ile çözümlemekteyiz. Firmamızın fan tamiri ya da fan değişimi gibi uygulamalarına verdiği garanti süresi de 1 yıl kadardır. Vaillant Fan sorunlarınız için bizleri arayabilirsiniz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir