Vaillant Gaz Grubu

Vaillant Gaz Grubu

Kombilerde bulunan en önemli parçalardan biride gaz grubudur. Vaillant Gaz Gurubu tesisattan aldığı gazı elektronik kartın verdiği talimatlarla belirli oranlarla brülöre göndererek brülörde yanmanın oluşmasını sağlayan parçadır. Vaillant kombilerde 12 v ile çalışan gaz grupları kullanılmıştır. Gaz grubu kablosundaki doğrultmaç sayesinde 220 volt 12 volta kadar düşmektedir. Gaz grubu üstünde bulunan ayar vidaları sayesinde kombinin maksimum ve minimum güç ayarları yapılmaktadır. Bu ayarlar yakıt tasarrufu için çok önemlidir. 

Vaillant kombide gaz valfi olarak da bilinen parça Vaillant kombinin önemli parçalarından biri olmaktadır. Vaillant kombinin gaz ile çalıştığı herkes tarafından bilinmektedir. Dairede yer alan gaz sayesinde çalışma sağlar ve içerisinde bulunan elektronik kart ile de tüm parçalar yönetilir. Vaillant kombilerde genelde ateşleme sorunu yaşanıldığı zaman gaz grubu olarak da adlandırabileceğimiz gaz valfi parçasında sorun olabilmektedir. Bunun yanı sıra Vaillant kombide gaz kaçağı meydana geldiği zaman da yine arıza olabilme seçeneği bulunan parçalardan biri olmaktadır. Vaillant Gaz Grubu, gaz valfi ve gaz armatörü olarak isimlendirebileceğimiz bu parçanın tamiri mümkün olmaz. Arıza durumunda ise Vaillant Servisi uzman ekibi soruna müdahalede bulunmalıdır. Sorunun çözümlenmesi adına da gereken şey parçanın değişimi olmaktadır. Vaillant kombide ateşleme sorunu olduğunda gaz grubu arızalı olabilir demiştik. Bu durumda Vaillant kombiden randıman da beklenilemez. Çünkü parça arızalı olduğundan ateşlemeyi sağlayamaz. Bu bakımdan da gaz valfi arızası kullanıcıların yaşamak istemediği sorunlardan bir tanesi durumundadır. 

Vaillant kombide gaz valfi sorununu kullanıcı olarak tespit etmeniz mümkün değildir. Bu açıdan da en yakın servisi arayarak yardım almanız gerekmektedir. Vaillant Servisi telefonunu ararsanız Vaillant Gaz Grubu ile alakalı sorununuzu bildirebilir uzman servis yardımını gün boyu alabilirsiniz. Vaillant kombide müdahale ettiğimiz gaz valfi parçasına 1 yıl garanti de sunuyoruz. Bu bakımdan da işinizi garantiye almak adına bizlere her daim ulaşabilirsiniz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir