Doğalgaz Tasarrufu Sağlama

Kış Aylarında Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır ?

Kış aylarının korkulu rüyası Doğal gaz faturalarını en aza indirmek için neler yapabiliriz. Alttaki maddeleri dikkatlice okumak işinize çok yaracak. Doğalgaz Tasarrufu Sağlama konusundaki bilgileri sizlere sunmaya başlayalım.

Yakıt tasarrufu nasıl yapılır
* Doğal gaz faturalarını düşürmenin ilk ve en etkili yöntemi izalasyon dur. İyi izalasyonlu bir evin kötü izalasyonlu bir evle kıyaslandığında neredeyse %50 yakın bir tasarruf sağlar. Doğalgaz Tasarrufu Sağlama konusunda en etkin yöntemlerin başında geldiğini belirtmek isteriz.
* Evimizde ve iş yerimiz de kullanmadığımız odaların peteklerini kapatmanız ve odanın kapsını kapatarak hava akışı olmasını engelleyerek tasarruf edebilirsiniz. Fakat oda kapısı günde bir kaç kereden fazla açılıp kapanıyor ise bu öneri çok işe yaramaz çünkü sıcak bölümdeki ısı bu odaya akış yapar ve çalışan petekler iniz daha çok çalışarak tasarruf yapmanızı engeller.
* Kombi bakımını her yıl yaz aylarında kombi konusunda uzman kişilere bakım yaptırmanız % 10 yakıt tasarrufu ve kombinizin ömrünü uzatarak ciddi bir tasarruf sağlar.
* Camlar mümkün ise pvc yapılmalı eğer mümkün değil ise cam aralarına fitil konularak hava akışını kesilmeli bu şekilde de ciddi tasarruf sağlanır.
* Perdelerin kapalı olması da yakıt tasarrufunda etkilidir. Ancak perdelerin peteklerin üstünü kapatmaması gereklidir. Peteklerin üstüne gelen perde daha çok sarfiyat yaptırmaktadır.
* Peteklerin önleri açık olmalıdır. Peteklerin önünü kapatırsanız peteğin çalışma sistemini bozar ve yakıt sarfiyatı yapmış olursunuz.
* Peteklerin arka yüzlerine ısı yalıtım levhası koymak yakıt tasarrufu için oldukça etkili yöntemlerdendir.
* Oda termostatı kullanmak hem yakıt tasarrufu hemde evinizde iş yeriniz de daha net bir sıcaklık ile konfor sağlar. Oda termostatı yaklaşık % 6 yakıt tasarrufu sağlar. Doğalgaz Tasarrufu Sağlama konusunda bilinen yöntemlerden biri olmaktadır.
* Termostatik vana kullanımı doğal gaz tasarrufu için oldukça etkilidir. Peteklerin üst vanaları yerine takılan Termostatik vanalar yakıt tasarrufunun yanı sıra kombiden uzaktaki peteklerin daha iyi ısınmasına da faydalı olur. Oda termostatı ile termostatik vana aynı anda kullanılamaz.
* Sıcak su kullanımında ısı ayarını kombiden yapılması gerekmektedir. Musluktan ılıtma yapılmamalıdır. Musluktan yaptığınız ılıtma para verip ısıttığınız suyu tekrar para vererek soğutmak anlamındadır buda ciddi yakıt sarfiyatı dır. Beğendiğiniz dereceyi kombi üstünden ayarlayın ve ılıtma yapmayınız.

Yukarıda sunulan bilgilerin tamamı Vaillant Servisi firmamız tarafından sizlere özel bir şekilde tespit edilerek yazılmıştır. Uygulamaları uygulamanız her zaman sizler için yararlı olacaktır. Bu konuda sorularınız olursa ya da uygulamalar konusunda bilgi almak isterseniz Vaillant Servisi telefonunu aramanızı öneririz.

Bu yazanları doğru uygulamak yakıt faturalarını % 60 düşürür.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir