Vaillant Genleşme Tankı (imbisat deposu)

Vaillant Genleşme Tankı (imbisat deposu)

Vaillant Genleşme Tankı (imbisat deposu) ; Suyun ısındıkça genleşme (çoğalma) özelliği olması nedeniyle büyük evlerde harici küçük evlerde kombiye monte edilmiş bir genleşme tankı kullanılmak zorundadır. Genleşme tankı ısındıkça genleşen (çoğalan) suyun tesisata ve kombiye zarar vermemesi için kullanılır. Ortasından membran ile bölünmüş olan bu tankların yarısı su ile yarısı da hava ile dolu olur. Isınan su genleştikçe su olan kısım hava olan kısıma baskı uygulayarak cihazın ve tesisatın basıncını dengede tutar.

vaillant genleşme tankı imbisat deposu

Vaillant kombilerde en çok görülen arızalardan biri olan basınç yükseliyor su damlatıyor arızası en çok genleşme tankının mebran’ın delinip hava olan kısıma su dolmasından veya içindeki havanın zamanla kaybolmasından meydana gelmektedir. Genleşme tankının hava olması gereken yerine su dolması ısınan suyun çoğalması ile cihazın emniyet ventilinden su damlatma sına yol açar. Bu tip durumlarda Vaillant Servisi genleşme tankının delinmiş mi yoksa havasının zaman ile kaybolmuş olup olmadığına bakarak hava kayboldu ise hava basılır tankın mebranı delik ise genleşme tankını komple değiştirilir.

Vaillant kombide genleşme tankı arızası yukarıda belirttiğimiz şekilde algılanabilir. Bu durum genelde tüketici tarafından bilinmez ya da tespit edilemez diyebiliriz. Tankın havası kullanıcılar tarafından ölçülemez ve havası eksik olsa bile hava basımı yapılamaz. Bizler Vaillant Kombi Servisi olarak genelde sizlere Vaillant kombide genleşme tankı arızasında uzman ekibimizle yardımcı olmaya çalışmaktayız. Bu anlamda işi uzmanına bırakmanız da doğru seçenek olacaktır. Vaillant kombi kullanıcısı olarak Vaillant Genleşme Tankı (imbisat deposu) sorunu yaşamamanız adına da önerimiz bulunmaktadır. Bu öneri de Vaillant kombilerinizin bakımlarıdır. Bakımlarda zaten genleşme tankının havası ölçülüp eksik ise hava basımı işin uzmanı tarafından yapılır. Bu anlamda Vaillant kombide basınç düşüyor, basınç yükseliyor ya da su akıtıyor gibi sorunları yaşama olasılığınız da düşük oluyor. Bu düşünce ile Vaillant Servisi telefonunu dilediğiniz zaman arayarak hem bu parça hakkındaki bilgileri hem de bir sorun yaşıyorsanız o konudaki bilgileri ve yardımları alabilirsiniz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir