İzolasyonla Tasarruf

İzolasyonla Tasarruf yaşama konusundaki önemini hepimiz biliyoruz. Binalara ya da dairelere yapılan izolasyon sayesinde dışarıdaki soğuk hava hem içeriye girmez hem de içerideki sıcak hava dışarıya çıkmaz. Bu sebeple de kış dönemlerinde daireler izolasyon sayesinde soğuktan etkilenmez dairedeki ısı her zaman için sabit kalır. Dairedeki ısının dışarı çıkmaması zaten daireyi sıcacık hale getirir. Bu sebeple de cihaz ayarları her zaman için düşük olur. İzolasyonla tasarruf sağlama konusunu bugün sizler için işleyeceğiz ve sizlere Vaillant Servisi olarak örneklerle açıklamalar sunacağız.

izolasyonla tasarruf yasama, isi yalitimi tasarruf saglarmi
isi yalitimiyla tasarruf

Yalnız örnekler öncesinde şu bilgiyi de sunmamız gerekir. Çoğu müşterimiz izolasyonun bina yapılırken yapılmasının daha sağlıklı olduğunu düşünür. Evet bu düşünce aslında doğru yöndedir. Çünkü bina yapılırken gerçekleştirilen izolasyon yani bir diğer deyiş ile ısı yalıtımı daha etkin olmaktadır. Elbette ki sonradan yapılan izolasyonun da tasarruf sağlama konusunda rolü vardır. Fakat önceden yapılırsa daha sağlıklı olur ve daha iyi sonuçlar elde edilir. Isı yalıtımıyla tasarruf konusunda sizlere şu karşılaştırmayı da yapabiliriz. Öncelikle binanızda ısı yalıtımı varsa eğer ısı yalıtımı olmayan bir daireye gidin ve karşılaştırma yapın. Binanız da ki ısı yalıtımı sayesinde cihazınızın ayarı genel ayarlardan düşük, aldığınız verim istediğiniz şekilde faturalarınız da beklediğiniz derecede düşük gelir. İzolasyonla Tasarruf bu anlamda yaşanılır.

İzolasyonla Tasarruf videosunu izleyerek  bu konudaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

Isı yalıtımı olmayan bir binadaki tüketicinin ise cihazının genel ayarı her zaman için yüksek, elde ettiği verim beklediğinin altında fatura tutarları ise elde ettiği sıcaklığın tam tersi kadardır. Bu karşılaştırmayı da yaptığınıza göre izolasyonla tasarruf elde etme konusunda az çok bilginiz olmuştur. Konuyla alakalı eminiz ki sormak istediğiniz sorular da vardır. Tatmin olabileceğiniz yanıtları alabilmeniz için Vaillant Servisi telefonunu arayarak ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir