Vaillant Klima Bakımı

Neden Bakım Yaptırmalıyım.

Gündelik hayatın vazgeçilmezi Vaillant klimaların bakımları pek çok zaman ihmal edilir unutulur. Bu nedenle Vaillant klimalarımız çabuk bozulur, sağlıksız çalışır ve % 30 fazla enerji tüketimi yaparak size daha fazla maddi zarar açar. Bunları göz önünde bulundurarak her sene 2 kere kış ve yaz mevsimlerine girerken Vaillant Klima Bakımı yaptırmayı unutmayalım.

Vaillant Klima Bakımı nda Neler Yapılır ?

a ) İç ünite petekleri  kimyasal ilaçla yıkanır hijyen sağlanır.

b ) İç ünite fan kanatları temizlenir.

c ) İç ünite filtreleri temizlenir.

d ) Elektronik kartın tozları temizlenir.

e ) Dış ünite kondanseri kimyasal ilaç ile yıkanır.

f ) Drenaj tavası ve borusu temilenir.

g ) Bakır boru bağlantıları ve izalasyonu kontrol edilir.

h ) Alçak ve yüksek basınç kontrolü yapılır.

ı ) Klimanızın gaz basıncı kontrol edilir gerekli halde gaz takviyesi yapılır.

Vaillant Servisi olarak sizlere Vaillant klima bakımında neler yapılır konusu başlığında uygulanan işlemler hakkındaki bilgileri yukarıdaki yazımızda sunduk. Vaillant klima kullanıcıları bakımları hem kendi yapmamalıdır hem de bu uygulama için işin uzmanı olmayan kişilerden yardım almamalıdır. Bu anlamda her zaman için Vaillant Servisi telefonunu arayarak uzman ekip yardımı alın. Klimaların hem daha iyi çalışması hem tasarrufun yaşanılması hem beklentiye yanıt alınması hem de daha uzun süre kullanımın sorunsuz şekilde sağlanması amacı ile bakımların önemi büyüktür. Yalnız bakımlar konusunda tüketicilerin her daim bilgili ve uzman kişilerden yardım alması gerekmektedir. Bakımlar klimaların ömrünü uzatır yalnız işin uzmanı tarafından yapılır ise bu durum geçerlidir. Onun dışında işin uzmanı tarafından yapılmayan bakımlar her zaman iyi sonuçlar almanızı engeller ayrıca sorunlar yaşamanıza etmen olur.

Vaillant klima bakımları zaten yılda iki kez yapılır. Vaillant Klima Bakımı konusunda kullanıcı olarak tedarikli olursanız ve bakımlar konusunda uzman yardımı alırsanız her zaman yaz aylarında iyi şekilde serinler kış aylarında da beklediğiniz şekilde ısınabilirsiniz. Vaillant klimalar yaz kış kullanılır durumda olduğundan yaz öncesi ve kış öncesi dönemlerde bakımlarını yaptırmanızı öneririz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir