Vaillant Klima Çalışmıyor

Hayatımızın olmaz ise olmazı haline gelen Vaillant klimaları’mızın hiç bir şekilde Çalışmadığı durumlarda sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz.

a ) Vaillant klimanızın elektrik kablosunun takılı olduğu priz veya sigorta da elektrik olmaya bilir.

b ) Vaillant klimanızın elektrik kablosu kopuk olabilir.

c ) Vaillant Klimanızın ana kartı, kondansatörü, on off anahtarı, sigortası , kumandası, display kartı, sensörü, arızalı olduğu için ve gazı eksik olduğu için çalışmayabilir.

Vaillant klima neden çalışmaz, Vaillant klima çalışmıyor ise neler yapmak gerekir? Bu konuda eminiz ki merak ettiğiniz sorularınız da söz konusudur. Bizler Vaillant Servisi olarak sizleri bilgilendirmeye aynı zamanda her bir sorununuzda sizlere yardımcı olmaya kendimizi odaklandırdığımız için bugün de huzurlarınızdaki yerimizi alıyoruz. Bu sorunda klimanızdan randıman alamazsınız ve sorunlar yaşarsınız. Özellikle de yaz döneminde Vaillant klimasız hayat daha bir zor hal alır ve çekilmez durumları yaşattırır. Bu bakımdan da Vaillant klimanızdaki bu sorunu önemsemeniz gerekir.

Vaillant klima çalışmadığı zaman önce dairenizde elektrik var mıdır diye kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Özellikle de gündüz vakitlerinde elektriklerin genel anlamda açık olmadığı dönemlerde elektrik kesintisi olduğunu sezemezsiniz. Bu nedenle de elektrik kontrolünü mutlaka yapın. Elektrik olmasına rağmen yine de Vaillant klimada çalışma durumu yok ise prizi kontrol edin klimanın fişi çıkmış olabilir. Fişi takılı ise priz ya da sigortada elektrik olmadığından çalışmıyor olabilir. Tüm bu kontrollerden sonra hala bir çalışma durumu söz konusu olmaz ise kabloda kopukluk olabilir ya da Vaillant klimanın iç parçalarında sorun olabilir. Bu konuda da yapabileceğiniz işlem olmayacağından Vaillant Servisi telefonunu yardım amacı ile aramanız gerekmektedir. Bizler bu konuda sizlere uzman olan ekibimizle kısa sürede yardımcı olmaya hazırız.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir