Vaillant Klima Montajı

Klima kullanmak günümüzde her zaman için şart bir durumdur. Dairelerde bulunan klimalar iş yerleri ve büyük yemek Centerlarında klima kullanılmaktadır. Vaillant klima kullanımı bu derece yoğun iken yapılması gereken işlemler de her zaman için merak konusudur. Mesela klimalarla alakalı merak edilen konulardan biri klimanın takılmasıdır. Vaillant klima takarken neler yapılmalı ya da nelere dikkat edilmeli? Vaillant Klima Montajı nasıl olmalı gibi soruları merak ettiğinizi düşünerek sizleri bu konuda Vaillant Servisi olarak bilgilendirmek isteriz.

klimanin-takilmasi
klima takilirken neler yapilmali

Vaillant Klima Montajı nda öncelikle önerimiz uzman bir ekipten yardım almanızdır. Yanlış bir montaj işlemi klimayı kullanamamanıza sebep olabilir. Bu nedenle de sizlere önerimiz klima monte ettirmek için konusunda uzmanlaşmış ve bu işlemi kısa sürede başarılı bir şekilde gerçekleştirecek olan bir ekipten yardım istemenizdir. Bizler sizlere bu konuda sunduğumuz bilgiler kadar yardımcı olabiliriz. Şimdi gelelim klima montajında yapılması gerekenlere: Öncelikle iç ve dış ünite kurulumu için teraziye ihtiyaç vardır. Bu Vaillant klimanın hem iç hem de dış ünitesinin doğru şekilde monte edilmesine yardımcı olur. İşlem sonrasında su giderinin kolay sağlanabilmesi açısından boru çıkışı eğimi gerçekleştirilir. Dış ünitenin ise plastik takozlarının vibrasyon alabilmesi açısından monte edilir. Takozlar eğer doğru takılmazsa klima kısa sürede arızalanabilir ve sorun yaşayabilirsiniz. Bu sebeple de önemli olan işlemin doğru şekilde yapılabilmesidir. İşlemin hemen sonrasında elektrik ve haberleşme bağlantıları yapılır. Vaillant Klima sökülürken bu bağlantılara kod verilmelidir ve montajı yapılırken de bu koda uyulmalıdır. Rekorların vidaları iyice sıkılır. Yalnız sıkılırken dikkat edilir çünkü parça oldukça hassastır. Basma hattı bu hatlar arasında dikkat edilmesi gereken bir konudur. Kalın borunun sıkılması sorun yaratmaz fakat basma hattı önemlidir. Dış ünite monte edilirken önem arz eden bir konu duvarın sağlam olmasıdır. Duvarın sağlam olmadığı durumlarda ise sağlama vidaları kullanılır. Elektrik bağlantısı da önemli bir konu olduğu için prize ya da üçlü fişe kesinlikle takılmamalıdır. Kullanılmakta olan buat sadece klimaya ait olmalı farklı elektronik cihazlarla kullanılmamalıdır. Kabloların en düşüğü ise 3×1,5 olmalıdır. Bunun yanı sıra klima montajında en önemli kural dairede yani binada toprak hattının olmasıdır. Toprak hattı yoksa işlemin yapılması tehlikeli olabilir. Bu gibi durumlarda ise elektrikçi ile görüşüp yardım istemek gerekir.

Vaillant Klima Montajı videosunu da izleyebilirsiniz.

Vaillant klima montaj işlemi aslında bu kadar basittir. Yalnız önerimiz klimayı işi bilseniz dahi servis desteği olmadan monte ettirmemenizdir. Çünkü bu gibi durumlarda klima montajı yanlış yapılabilir sizler de sorun yaşayabilirsiniz. Bununla birlikte klima montajı tek kişi ile yapılamaz ve her konuda uzman gerektirir. Bunun bilincinde olarak Vaillant Klima Montajı konusunda gereken yardımları bizlerden alabilir yani dilediğiniz zaman Vaillant Servisi telefonunu arayabilir hem bilgiler hem de yardımlar isteyebilirsiniz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir