Vaillant Kombinin Yüksek Basıncını Düşürme

Vaillant Kombinin Yüksek Basıncını Düşürme ; Vaillant kombilerde su ayarını her zaman sabit kalmaz. Yani kullanıma göre değişir. Yükselme de olabilir düşme de olabilir. Tabi bu durumda her zaman normal kabul edilmez. Yani her durumda sorun olabileceğini belirtebiliriz. Kombilerde özellikle kış aylarında basınç değerinde yükselmeler olabilir ki bu durum normaldir. Bunun dışında kullanıcı eğer Vaillant kombisine olması gerekenden fazla su bastı ise bu da basıncın yüksek olduğu anlamına gelir.

Vaillant kombi basıncını azaltma videosunu izleyerek de bilgiler alabilirsiniz.

Yalnız yüksek basınç kombi için iyi değildir. Yani kombi basıncı normalde 1,5 bar olması gerekirken fazla su bastınız ya da doldurma musluğunu açık bıraktınız basınç eğer 2,5 barı geçti ise bu kombide sorun oluşturur. Peki kombiye fazla su basıldığında Vaillant kombi basıncı nasıl düşürülebilir? Yani basıncı normal seviyeye almak için ne yapmak gerekir dilerseniz sizlere Vaillant Servis olarak hemen bu konuda bilgi sunalım. Doldurma musluğu öncelikle açık mı diye kontrol etmelisiniz. Açık ise kapatmalısınız. Kapalı ise ya da açık kalıp basıncı olması gereken seviyenin üstüne çıkardı ise bu durumda Vaillant kombiden fazla suyu alma işlemini uygulamalısınız. Kombideki fazla su ya tahliye vanası ile ya da kaloriferlerden alınabilir. Dilerseniz her iki uygulamayı da sizlere anlatalım ve bu konuda bilgi sahibi olmanıza yardımcı olalım. Öncelikle dilerseniz en basit işlem olan ve genelde önerdiğimiz kalorifer havasını alma konusunda bilgi sunalım. Bu işlem hakkında ne alaka gibi düşüncelere sahip olabilirsiniz. Fakat Vaillant kombi içindeki suyu tesisat içerisinde yani kalorifer içerisinde de dolaştırdığı için oradan hava alarak su gelmesini sağlayarak kombi içindeki suyu azaltabilirsiniz. Bunun için kombiye yakın durumda olan kaloriferinizin havası alarak sağlayabilirsiniz. Vaillant Kombinin Yüksek Basıncını Düşürme konusunda uygulayabileceğiniz en önemli yöntemlerden biridir.

kombinin-basincini-nasil-dusurebilirim
kombi suyunu azaltma

Su gelene kadar beklemeli su geldikten sonra da direk olarak işlemi sonlandır malısınız. Vaillant kombi bu aşamada kapalı olursa daha sağlıklı olur. Sonrasında açtığınızda zaten basıncın azaldığını görürsünüz. Tahliye vanası dediğimiz emniyet ventili değildir. Yani bu vana kombiye bağlı değildir. Vaillant Kombinin Yüksek Basıncını Düşürme konusunda bu yöntem de uygulanabilir. Genelde banyo, mutfak ya da balkon gibi mermer ve ıslak zeminlerde yer alır ve tesisat borularının altındadır. Vanayı açarsanız akan tazyikli su ile de kombi basıncını düşürebilirsiniz. İşlem hakkında daha fazla bilgi için de Vaillant Servisi‘ni arayabilirsiniz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir