Vaillant Kombi Elektrik Bağlantısı

Vaillant Kombi  için Sigorta veya Priz Nerede Olmalı

Vaillant Kombi devreye alınmasında en sık görülen hatalardan biri priz veya sigortanın kombinin alt tarafında kalmasıdır. Bu devreye alma kurallarını ihlal etmesi aynı zamanda ciddi tehlike oluşturması nedeni ile kombinin çalıştırılmaması ve garanti süresinin başlatılmamasına yol açar. Sigorta veya priz kombinin alt tarafında olmamalı veya en az 90 derecelik bir açıda olmalı.

Vaillant Kombi Elektrik Bağlantısı videosunu da izlemelisiniz.

Priz veya Sigorta Neden Vaillant Kombinin Altında Olmamalı ?

Vaillant kombilerin alt bölgelerinde emniyet ventili bulunmaktadır. Bu ventil cihazın içinde fazla su basıncı olduğunda cihaza zarar vermemesi için fazla suyu atma işine yarar. Vaillant kombinin altına konulmuş priz veya sigorta emniyet ventilin den su gelerek tehlike yarata bilmektedir. Bu yüzden kombinin alt tarafında elektrik bağlantısı olması yasak olmakla beraber bir o kadarda tehlikelidir.

Priz veya Sigortayı Nereye Koymak Gerekir?

Kombinin sol veya sağ tarafına kombiye en az 3 cm uzaklıkta (kombi kapağı söküle bilmesi için) olmalı . Kombinin alt tarafına kalacak ise en az 90 derece açıyla su gelmeyecek şekilde olmalı.

Vaillant Servisi olarak önerimiz bu konuda uzman desteği almanız yönündedir. Aksi durumda sağlığınızdan olabilirsiniz. Vaillant kombide priz veya sigorta bağlantı işlemi aslında basit gibi görünen fakat ayrıntıya girince önemi büyük olan bir uygulamadır. Her işin uzmanı olduğunu var sayarak bu uygulamayı kendimiz yapmamalı ya da işten az anlayan yakınlarımıza yaptırmamalıyız. Zaten yanlış bir uygulama cihazın kullanılmamasına da etmen olabilmektedir. Bu bakımdan da önerimiz her zaman için bu anlamdaki yardımları alabileceğiniz işin uzmanına başvurmanızdır. Kombi Montajı öncesinde zaten uygulama işin uzmanına bırakılırsa sorun ya da sıkıntı yaşanılmaz. Bu konuda sormak istedikleriniz olur ise Vaillant Servisi telefonunu aramaktan da çekinmeyin. Vaillant Kombi Elektrik Bağlantısı konusunda sunulan bilgilerden yola çıkarak sizlere uzman yardımı alın diyebiliriz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir