Vaillant Kombiyi Hangi Ayarda Kullanmalıyım

Vaillant Kombiyi Kaçta Yakmalıyım

Kombi kullanan tüm kullanıcıların en çok sorduğu sorudur. Vaillant kombi sıcaklık ayarı kaçta olmalı ? Kombi için kullanıcılara şu ayarda kullanın demek imkansız çünkü her evin izolasyonu, bulunduğu kat, hatta alt ve üst komşuların hangi ayarda kombi kullandığı ve kullanıcıların sıcaklık beğenilerinin bir birinden farklı olması sabit bir derece söylememizi engeller. Bu yüzden kombinin üstünde bulunan rakamlardan veya ayar göstergesinden eviniz hangi ayarda ısınıyor ise o ayarda kullanmanız gerekmektedir. Bunu kullanıcılar deneyerek karar vermelidir. Konutunuz da iyi ısınmak için en önemli etken izolasyondur. Vaillant Kombiyi Hangi Ayarda Kullanmalıyım konusunda detaylı bilgileri aktaralım sizlere…

Kombi sıcaklık ayarı

Vaillant Kombi Kullanım Ayarı

Kombilerin kullanım ayarları hakkında tüm bilgileri videomuz da bulabilirsiniz.

Vaillant Servisi olarak sizlere Vaillant kombilerin ısı ayarları konusunda bilgi sunabilmek adına bu sayfamızı oluşturmuş bulunmaktayız. Vaillant kombilerin her bir modelinde kalorifer ayarı da sıcak su ayarı da farklıdır. Bu bakımdan kullanıcı olarak isteğiniz ya da talebiniz ne ise o ayara almanız o ayarda cihazı çalıştırmanızı öneririz. Çünkü Vaillant kombilerde ısı ayarını ayarlayacak olan sizlersiniz. Bizler de daire aynı zamanda bina özelliklerini göz önünde bulundurarak sizlere bu konuda net bilgiler veremiyoruz. Mesela mantıken düşünecek olursak eğer en üst katta kullanılır durumda olan bir Vaillant kombi ile ara katta kullanılan bir Vaillant kombi modeli aynı dahi olsa ısı ayarları aynı olmaz. Çünkü en üst katı ısıtmak zordur ve bu nedenle de kullanıcı ısı ayarını her zaman için yüksek tutar.

Ara katta kullanılan kombilerin ayarları ise her zaman için daha düşük ya da orta derecede olur. Bu bakımdan da diyebiliriz ki Vaillant kombi ısı ayarını belirleyecek olan sizlersiniz. Dairenin hangi katta olduğu, binada izolasyonun olup olmaması, Vaillant kombinin modeli gibi özellikler Vaillant kombi ısı ayarının değişik olmasına neden olur. Ayrıca her bir tüketicinin beklentisi de bir olmayacağından Vaillant kombilerde ısı ayarı aynı olmaz. Tüketicilerin bu anlamda yapması gereken Vaillant kombilerinin başına geçerek mevsim durumuna göre bir ayar belirlemesi ve cihazı aynı ayarda çalıştırmasıdır. Vaillant Kombiyi Hangi Ayarda Kullanmalıyım konusunda sormak istedikleriniz olursa da Vaillant Servisi telefonunu arayabilirsiniz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir