Vaillant Kombi Sadece Petek Konumunda Sıcak Su Veriyor

Vaillant Kombi Sadece Petek Konumunda Sıcak Su Veriyor ; Kombi kullanmakta olan tüm tüketicilerimiz her zaman her konuda bilinçli olmak ister. Kombi denildiği zaman tüm tüketicilerimizin düşündüğü; sıcak su sağlayan ve ısıtma sağlayan cihazdır. Bu anlamda kullanıcılar da farklı cihazlar kullanmak yerine direk kombiyi tercih eder. Kombi dışında kullanılan cihazlar ya ısıtma sağlar ya da sıcak su… Fakat kombiler her iki ihtiyaca da aynı anda yanıt vermektedir. Bu sebeple de her zaman için tüketiciler bu sektörde en iyi cihaz olarak kombiyi görür.

kombi-kalorifer-acildiginda-sicak-su-veriyor
kombi sadece kalorifer acildiginda sicak su veriyor

Sizlere bugün Vaillant Servisi olarak bahsedeceğimiz bilgiler farklı bilgilerdir. Kombide oluşan bir arıza durumu ile alakalı bilgiler olacaktır. Kombiler yaz aylarında sadece sıcak su için kullanılır ve bu herkes tarafından bilinir. Kombiler kış aylarına gelindiğinde hem sıcak su hem de kalorifer konumu için çalıştırılır. Bu sebeple de kullanıcılar bu anlamdaki beklentilerine yanıtlar bulur. Vaillant Kombi Sadece Petek Konumunda Sıcak Su Veriyor gibi şikayetleri hem yaz aylarında hem de fazla soğuk geçmeyen sonbahar aylarında alabilmektedir. Konumuz da bu konu olacaktır. Sizlere bu durum ile alakalı bilgileri sayfamızda sunuyor olacağız. Öncelikle kombiler her iki konumda da sıcak su verebilir. Kalorifer konumu açıldığında siz musluğu açarsanız kombi direk kalorifer bölümünü kapatır ve öncülüğü sıcak su olduğundan sıcak su konumunu devreye alır. Bu durum dışında siz kalorifer konumunu açarak yalnızca sıcak su alıyorsanız bu bir arıza durumudur. Fakat sıcak su arızası durumu olmaktadır. Vaillant Kombi içerisinde peteklerin ısınmasına yardımcı olan ana eşanjör ve plaka eşanjör ısıyı kombi içerisinde sıcak tutar. Bu sebeple de siz kalorifer konumunu açtığınızda kombi içerisindeki su sıcak olduğunda musluğu açtığınız zaman su direk sıcak gelir. Bu sadece kalorifer konumunda iken sıcak su verdiği anlamına gelmez.

Bir nevi petekleri ısıtırken kombinin plaka eşanjörde sıcak su kalması sebebi ile sizin musluğu açtığınız durumlarda kısa süreliğine sıcak su gelmesi demektir. Bu su aslında direk sıcak olmaz. Ilık olur. Siz de kısa süreliğine sıcak suyu alabilirsiniz. Yani duş alma gibi imkanınız bile olamaz. Anlayabiliriz ki; Vaillant Kombi Sadece Petek Konumunda Sıcak Su Veriyor diye bir şey olmaz. Bu sadece kombide sıcak su arızası olduğunu belirtir. Bu durumla alakalı da servis talep etmeniz gerekmektedir. Görmeden arıza sebebi hakkında net bilgiler de verilemez. Bu bakımdan da yardım ve destekler için Vaillant Servisi numarasını aramanızı öneririz.

admin Yazar