Vaillant Kombi Ömrü Kaç Yıldır

Vaillant Kombi Ömrü Kaç Yıldır

Vaillant kombiyi kaç yıl kullanabilirim çoğu kullanıcımız bunu bize sormakta. Vaillant Kombi Ömrü Kaç Yıldır sorusunun yanıtı olarak şunu sunabiliriz: bu sorunun yanıtı kullanımına ve düzenli bakımlarının yapılmasına göre farklılık göstermektedir. Sanayi Bakanlığı bir kombinin ömrünü 15 yıl olarak belirlemiştir. 

Fakat düzenli bakımları yaptırılmış ve arızalarında hemen müdahale edilmiş bir kombi çok daha fazla kullanıla bilir. Tabi bakımları yapılmamış ve arızalı olarak yıllarca kullanılmış bir kombi için ise 15 sene bile kullanamaya bilirsiniz.

Vaillant kombi ömrü videosunu izleyerek de bilgiler alabilirsiniz.

Vaillant Kombi Ömrü Kaç Yıldır gibi sorularına yanıt aramak adına bizleri aramakta olan onca müşterimizi nasıl bilgilendirdiysek sizleri de bilgilendireceğiz. Yukarıdaki yazımızda da belirtmiş olduğumuz gibi Sanayi Bakanlığı tarafından tespit edilen Vaillant kombi ömrü yaklaşık 15 yıl kadardır. Yalnız günümüzde kombi kullanımına bakacak olursak eğer 15 yıldan daha az kullanılan Vaillant kombiler kadar 15 yıldan daha uzun süre kullanılır durumda olan Vaillant kombiler de bulunmaktadır. Bunun sebebi de tüketicilerin kullanımı olmaktadır. Tüketicilerimizin hemen her koşulda kullanımı aynı olmamaktadır. Yani bir Vaillant kombi her bir tüketici tarafından aynı şartlar üzerinden kullanılmaz. Bazı kullanıcılarımız cihaz arıza yapana kadar servis çağırma gereği bile duymaz. Bazı tüketicilerimiz ise her sene kontrol ettirerek ve bakımlarını da yaptırarak kullanım sağlar. Önemli olan da zaten bakım ve kontrollerini vakti geldiğinde yaptırılmasıdır. Yapılmadığı durumlarda kullanıcıların yaşadıkları sorunlar birbiri arkasına gelir. Çıkacak masraf da yüksek olduğundan kullanıcılar yaptırmak yerine yeni bir Vaillant kombi cihazı almayı tercih eder. Bu bakımdan da Vaillant kombilerin ömrü kısalır.

Bizler Vaillant Servisi olarak Vaillant kombi bakımlarını kendi çıkarlarımız için değil tüketicilerimizin iyiliği için önermekteyiz. Bu nedenle de bakımlar geldiğinde mutlaka teknik açıdan Vaillant Kombi Servisi desteği alın ki kombileriniz olması gerekenden daha uzun süre çalışabilsin ve beklentilerinize de yanıtlar verebilsin. Daha uzun süre Vaillant kombi kullanımı adına gerekli olan bakım uygulamaları için Vaillant Servisi telefonunu arayabilir yardımlar isteyebilirsiniz. Ayrıca bu konudaki sorularınızı da çekinmeden sorabilirsiniz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir