Vaillant Kombi Su Akıtıyor

Vaillant Kombi Su Damlatıyor

Kombilerde en çok rastlanan arızadır Vaillant kombinin su damlatması. Kombiler uzun zaman bakım yapılmadığında, fazla su basıldığında, doldurma musluğu arızalandığı zaman,eşanjör delinip şebeke suyunu tesisata bastığında, otomatik hava atma prujörünün ağzına pislik geldiği durumlarda, sıcak soğuk gören plastik aksamın çatladığında ve buna benzer bir çok nedenden su damlatması yapabilir. Vaillant Kombi Su Akıtıyor sorunu ile alakalı daha fazla bilgiyi Vaillant Servis olarak sizlere sunalım.

Bunlarda en çok yaşananı bakım yapılmayan kombilerde genleşme tankının havası bitmesiyle emniyet ventilinden su kaçırmasıdır. Resimde görülen emniyet ventili su damlatırken. Su kaçıran kombilerde genelde kullanıcının yapacağı bir şey yoktur. Bu tip bir problem gördüğünüzde Vaillant Servisi arayıp servis talebinde bulunmanızda fayda var. Vaillant kombi neden su damlatabilir gibi soruları sıkça duymaktayız. Bunun en temel sebebi ile bu sorunun hemen her tüketici tarafından yaşanılmasıdır. Vaillant Kombi Su Akıtıyor ise  sebebi ne olabilir ya da müdahale neler gerektirir, maliyet ne kadar olur gibi soruları da sizlerden duyduğumuz için bu konuda sizleri bilgilendirmek isteriz. Yalnız öncesinde söyleyebiliriz ki kombide dolum vanasının açık kalma durumu her zaman için kombi barının artmasına artan bar sebebi ile de kombinin su damlatmasında neden olur. Çünkü bu durumda emniyet ventili kendini açar ve Vaillant kombi zarar görmesin diye fazla duyu dışarı atmak ister. Bu nedenle de kombi altından su damlatabilir. Bu durumda kullanıcı olarak dolum vanasına bakmalı açık durumda ise kapatmalısınız.

Vaillant kombiden su geliyor videosunu izlerseniz bu durum hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Vaillant Kombi Su Akıtıyor sorunundan kurtulmak adına yapmanız gereken uzman servis desteği almaktır. Vaillant Kombi her zaman için uzman müdahalesi gerektirir. Fakat bu gibi durumlarda servis öncesi sizin de bu soruna geçici çözüm bulabilmeniz mümkündür. Bunu kombi altında bulunan bağlantı borularından özellikle de sağdan ikinci boru üzerinde mevcut olan vanayı kapatarak yapabilirsiniz. Bu şekilde sıcak su kullanmanız mümkün olmaz fakat en azından kombiniz servis ekipleri gelene kadar su akıtmamış olur. Vaillant Servisi numarasını arayarak bu konudaki yardımları alabilirsiniz.

.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir