Vaillant Kombi Basıncında Yükselme Oluyor

Kombi kullanıcılarının her zaman sorun yaşadığı kombi arızalarından biri de basıncın yükselme durumudur. Bir kombi her ne olursa olsun basıncı hiçbir şey olmadan yükseltmez. Eğer yükseltiyorsa da bu durumda bir sorun var diyebilmek mümkündür. Vaillant kombi basıncı neden artabilir diye soracak olursanız da sorunuza yanıt verebiliriz. Çünkü bizler yıllardır bu işi yapıyor olup sizlere bu konuda bilgiler sunmayı da her zaman için görev bilmekteyiz. Vaillant Kombi Basıncında Yükselme Oluyor diyorsanız sizlere bu durumun sebeplerini Vaillant Servis olarak sunalım.

Vaillant kombi barının yükselme videosunu mutlaka izlemelisiniz.

Vaillant kombi basıncının yükselme sebeplerinin başında her zaman doldurma musluğu ile alakalı durumlar yer alır. Vaillant Kombi Basıncında Yükselme Oluyor sorununda genelde karşımıza çıkan en önemli parçaların başında gelir. Mesela doldurma musluğunun kırılması, arızalanması ya da kullanıcı tarafından açık bırakılması kombi suyunun artmasına neden olur. Vaillant Kombi suyunun artması ile kombi barının veya basıncının artması aynıdır. Bu nedenle de kombideki su bar ya da basınç olarak adlandırılır diyebiliriz. Bu nedenle de bu sorunu yaşıyorsanız ilk önce doldurma musluğuna bakmalısınız. Doldurma musluğu açık mı kalmış yoksa kapalı mı bunu kontrol etmelisiniz. Doldurma musluğunun açık olduğu durumlarda kapatmalısınız. Yani iyice sıkarak kapalı olduğundan emin olmalısınız. Doldurma musluğu açık kalmış ise kapattığınızda bir süre sonra basınçtaki yükselme duracaktır. Doldurma musluğu açık değilse kombiye su basarken kırmış da olabilirsiniz. Yani doldurma musluğunun kırılması da basıncın yükselmesine neden olabilmektedir. Bir de arızalı olma durumu vardır. Kombi basıncı bu durumda doldurma musluğu kapalı olmasına rağmen yükselmektedir. Kombi kullanıldığında da kullanılmadığında da basınçta yükselme olursa sorun doldurma musluğu ile alakalıdır denilebilir. Fakat aynı durumda plaka eşanjörün de arızalı olabileceğinin bilgisini verebiliriz. Vaillat ServisVaillant Servisi

kombi-bari-artiyor
kombi basinci neden yukselir

Bir de Vaillant kombi kullanılmadığında su yükseliyor kombi kullanıldığında su ayarında düşmeler meydana geliyorsa genleşme tankı ile alakalı sorun vardır. Tankın havasının bitmesi ya da delinmesi gibi durumlarda da bu sorunun yaşanabileceğini belirtebiliriz. Doldurma musluğu açık ise cihaza müdahale etmeli onun dışında cihaza müdahale etmeden servisi aramalısınız. Vaillant Kombi Basıncında Yükselme Oluyor durumunda yapabileceğiniz uygulama bulunmaz. Vaillant Servisi‘ni bu gibi durumlarda ararsanız sizlere teknik açıdan yardımcı olabiliriz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir