Vaillant Kaloriferlerin Isınmaması

Vaillant Kaloriferlerin Isınmaması ; Bildiğiniz gibi kombiler iç aksamları gereği her daim bizlere sıcak su imkanı sağlayan elektronik cihazlardır. Sadece sıcak su ihtiyacımızı gidermekle kalmaz ısınmamızı da sağlar. Çokça karşılaştığımız Vaillant kombi petekleri ısıtmıyor? Sorusuna yanıt bulabilmeniz için bu sayfayı oluşturduk. Vaillant Servis olarak paylaştığımız yazıyı okuyarak kombinizde böyle bir sorunla karşı karşıyaysanız sebeplerini ve çözüm yollarını öğrenebilirsiniz.

Vaillant Kaloriferlerin Isınmaması videosunu izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Vaillant Kaloriferlerin Isınmaması durumunda kullanıcıları olarak ilk bakmanız gereken kombinin kış konumunda olup olmadığıdır. Kombinizi yaz konumunda kullanıyorsanız kaloriferleriniz ısınmaz. Aynı zamanda yazın vanalarını kapattığınız peteklerin kış aylarında vanalarını kontrol edin, vanaları açık duruma getirin. İkinci olarak kombi bar basınç ayarını kontrol etmektir. Kombi bar seviyesi 1 ile 2 bar arasında olmalıdır. Eğer kombinizin basıncı bu seviyenin altındaysa kombide hiç su kalmamış demektir. Kombiye su basma işlemi uygulayarak istenilen seviyeye çıkartın. Peteklerin az ısınmasının en önemli nedeni aslında yıllık Vaillant kombi ve petek temizliğinin yapılmamasından kaynaklanır. Bakımı yapılmayan peteklerde biriken toz vb. maddeler tıkanmalara sebep olur ve suyun petek içerisinde dolaşımını engeller. Bu sebeple radyatör temizliğini 2 yılda 1, kombinizde bu gibi sorunlar yaşamak istemiyorsanız yıllık kombi bakımını yaptırmanız gerekmektedir. Bu şekilde düzenli bakımı yapılan kombi ve peteklerin verimini arttırmış olur ve arıza durumlarının önüne geçmiş olursunuz. Vaillant petekler az ısınıyorsa; Tesisatta tıkanma olabilir. Tesisat ve kombi vanalarında arıza olabilir. Tesisatınızla ilgili problem söz konusuysa işinde uzman bir tesisatçıyla iletişime geçmeniz gerekir. Kombi peteklerinin 1 veya 2 tanesinde hava varsa buda peteğin az ısınmasına neden olur. Çözüm olarak peteğin havasını almak gerekir. Kombi içerisinde bulunan bazı parçalarda arıza meydana gelmiş olabilir. Bu parçalardan bahsedelim; Sirkülasyon pompası, kombi giriş çıkış filtreleri ve eşanjörde meydana gelen bir arıza varsa siz yine peteklerinizden randıman alamazsınız. Kalorifer sensörü arızası da yine bu sorunun yaşanılmasına etmen olabilmektedir.

radyatorlerim isinmiyor
radyatorlerim isinmiyor

Vaillant Kaloriferlerin Isınmaması sorunun hangi parçadan kaynaklandığını bilmeniz için muhakkak alanında uzman teknik servis desteği almanız gerekmektedir. Bizler bunun için siz değerli kombi kullanıcılarına uzun yıllardır 7/24 kaliteli ve güvenilir uzman ekip kadromuzla hızlı ve garantili çözümler sunarak hayatınızı kolaylaştırmaktayız. Hizmetlerimizden yararlanmak için Vaillant Servisi’ni arayarak kayıt bırakabilir, öğrenmek istediğiniz konularla ilgili bilgiler alabilirsiniz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir