Vaillant Peteklerin Altı Neden Isınmaz

Vaillant Petekler Nasıl Çalışır ?

Vaillant Peteklerin Altı Neden Isınmaz ; Evimizde kullandığımız peteklerin sistemi çok basit görünse de peteklerinde bir çalışma sistemi mevcuttur. Giriş ve çıkış suyu arasında 20 derce fark yaratması lazım petek buna delta t diyoruz yani ısı farkı. Doğru bağlanmış petekler üst taraftan giriş yapar ve alt taraftan su dönüş yapar giriş ve çıkış suyu arasındaki 20 derece fark oluşmaz ise eviniz düzgün ısınmaz .Aşağıdaki resimdede görüldüğü gibi dışarıdan gelen soğuk hava petekten yükselen sıcak hava ile birleşerek evin içinde sirkülasyon sağlar. Peteklerin evi ısıtmasının %70 i sirkülasyon sayesinde olur % 30 da yansıma şeklindedir.

Vaillant Peteklerin Altı Neden Az Isınıyor ?

Vaillant Servis olarak yukarıdaki yazımızda anlattığımız gibi peteklerin girişi ve çıkış arasında ısı farkı 20 derece olası gereklidir. Bu yüzden peteğin imalatı da bu kurala uygun şekilde yapılır yani alt taraflar her zaman üstten daha soğuk olur bu sayede hava sirkülayonu sağlanır. Daha detaylı anlatmak gerekirse peteklerin altıda üstüyle aynı sıcaklıkta olursa evin içinde hava akışı olmaz. Üstten dönen hava aynı sıcaklıkta bir direnci görür ise hızı kesilir ve eviniz düzgün ısınmaz. Halk arasında ve işi bilmeyen insanlar bu tip şikayetlerinizde petekleriniz tıkalı gibi saçma çözümler üretmeye çalışırlar kesinlikle bu tip çıkar peşinde olup işi bilmeyen adamlara inanmayın.

Peteklerin nasıl çalışır

Vaillant Peteklerin Altı Neden Isınmaz diye merak eden tüketicilerimize bu konudaki bilgileri kısaca sunduk. Bu anlamda yine de sorularınız olur ise Vaillant Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir