Vaillant Plaka Eşanjör

Vaillant Plaka Eşanjör
Çift eşanjör lü cihazlarda ( Vaillant kombilerin hepsi çift eşanjör ile çalışır ) bulunan plaka eşanjör (2.eşanjör) Ana eşanjör den gelen sıcak su ile şebekeden gelen suyu ısı transferi ile ısıtan bakırdan yapılmış parçadır.  Plaka eşanjörde en çok görülen arızalar eşanjörün delinip şebeke suyunu tesisata basması ve Plaka eşanjörün zamanla kireçlenerek suyu yeteri kadar ısıtmaması dır. Kireçlenmiş eşanjör kireç sökücüler ile temizlenerek kullanılmakta  fakat delinmiş Vaillant Plaka Eşanjör tamiri mümkün olmamaktadır. Plaka eşanjör deki her türlü işlem için Vaillant Servisi sizlere hizmet vermektedir.

Vaillant kombi kullanan tüm tüketicilerimiz çift eşanjörlü cihaz olduğunu bilmektedir. Bu eşanjörlerden biri plaka eşanjördür diğeri ise ana eşanjördür. Plaka eşanjör bu durumda yardımcı görevdedir ve sıcak suyun daha konforlu alınmasına yardımcı olmaktadır. Bu bakımdan da genelde plaka eşanjör arızasında kullanıcılar sıcak su sorunu yaşayabilmektedir. Sıcak su arızasına ek olarak Vaillant kombide su akıntısı sorunu olduğunda ya da basıncında kendi kendine yükselmeler olduğunda yine Vaillant kombide plaka eşanjör arızalı parça olarak karşımıza çıkar. Fakat bu demek değildir ki bu arıza durumlarında her zaman için arızalı parça plaka eşanjördür. Arızanın her zaman için yerinde görülmesi gerekmektedir. Yerinde görülür ise ve yerinde tespit edilir ise bu tespit sonrasında da plaka eşanjör arızalı çıkar ise değişimini uzman servis ekipleri yapacaktır.

Vaillant Servisi telefonunu ararsanız uzman kadromuz sizlere bu konudaki yardımları sunar. Bizler firma olarak plaka eşanjörün tamir edilemeyeceğini de sizlere belirtmek isteriz. Arıza durumlarında genelde sıfırı ile değişimi gerekir. Bu şekilde yapılan uygulama sonrasında yaşanılan sorun ne ise çözüm bulur. Kullanıcılar da bu anlamda rahat eder. Vaillant kombi kullanıcısı olarak yaşadığınız; sıcak su, su akıtma, basınç yükseliyor gibi sorunlarda karşılaşabileceğiniz Vaillant Plaka Eşanjör arızasında bizleri her daim arayabilirsiniz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir