Vaillant Sirkülasyon Pompası

Vaillant Sirkülasyon Pompası

Vaillant kombilerde Elektronik karttan sonra ikinci önemli parçadır devir daim pompası. Peki sirkülasyon pompası ne işe yarar ? Vaillant Sirkülasyon Pompası tesisatta ve kombide bulunan suyun elektronik karttan aldığı talimatla tesisatta ve kombinin içinde dolaşmasını sağlayan pompadır. Vaillant sirkülasyon pompalarını iki firmadan temin eder. Bu firmalar Wilo ve Grundfos dur. Pompalar kendi içlerinde güçlerine göre ayrılır. Vaillant kombi gücüne göre pompa gücü seçilerek takılır. Vaillant Servisi pompa ücretlerinin yüksek olması nedeniyle Vaillant Pompa Tamiri yapmaktadır. Tamir edilen pompa yenisinin yarısı kadar maliyeti olması ve yenisi gibi bir sene garantili olması hem kullanıcılarımızın aile ekonomisine hemde ülke ekonomisine katkıda bulunması nedeniyle çok tercih edilir.

Vaillant kombilerde önem bakımından elektronik karttan sonra gelen ikinci parçadır pompa. Genelde Vaillant Sirkülasyon Pompası, sirkülasyon motoru, devir daim pompası ya da devir daim motoru olarak da bilinir. Arıza durumunda Vaillant kombilerde birden çok sorun oluşabilir. Bu bakımdan da Vaillant kombide pompa arızası genelde kullanıcılar tarafından tespit edilemez. Vaillant kombide meydana gelen; ısıtmama ve sıcak su vermeme, su akıtma, ses yapma, çalışmama, peteklerde az ısıtma gibi arıza durumlarında karşımıza pompa arızası çıkabilmektedir. Yalnız bu durumda kullanıcı olarak yapabilecek bir müdahale olmadığından en sağlıklısı Vaillant Servisi telefonu aranılarak yardım talep etmektir. Bu gibi durumlarda pompa arızası ile karşılaşılır ise parça teste alınır ve işlem ona göre yapılır.

Vaillant kombide pompa sorunu olduğu zaman kullanıcı isteği ya da talebine göre bir de parçanın durumuna göre tamir işlemi gerekebilir. Yalnız kullanıcı tamir edilen bir parça istemek yerine sıfır bir parça ister ise uzman Vaillant Servis ekipleri parçanın direk olarak sıfırı ile değişimini sağlar. Firmamız uzman ekibi ile sizlere bu anlamda yardımcı olmaya hazırdır. Üstelik parça tamir de edilse değişimi de yapılsa mutlaka 1 yıl kadar garanti sunulmaktadır. Bu garantiden yararlanmak hem de yaşanılan Vaillant Sirkülasyon Pompası sorunundan kurtulmak amacı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir