Sıcak Suda Vaillant Peteklerin Isınması

Sıcak Suda Vaillant Peteklerin Isınması ; Vaillant kombi kullanıyorsanız bilirsiniz ki kombi hem sıcak su konumunda hem de kalorifer konumunda ayrı ayrı çalışmaktadır. Yani kombi kullanıyorsanız sıcak su ihtiyacı için sıcak su ayarını açarsınız kış aylarında ise kombiyi kış konumuna alıp kalorifer ayarını açarsınız. Bu şekilde direk olarak ısıtma sağlarsınız. Fakat bazen yaşanılan arızalar sebebi ile sıcak su bölümü ile kalorifer bölümü birbirine karışabilir. Yani siz sıcak su kullandığımda Vaillant kaloriferlerimde ısınıyor diyebilirsiniz.

sicak-suda-peteklerin-isinmasi

Suyu açınca Vaillant radyatörlerinde ısınması durumu aslına bakılırsa bir bakıma sorunun habercisidir bir bakıma normal bir durumu gösterir. Dilerseniz bu sorunu yaşamakta olan siz değerli tüketicilerimize bu konuda bilgiler sunarak yardımcı olmaya çalışalım. Öncelikle sıcak suyu kullandığınız zaman hangi peteklerinizde ısı olduğunu kontrol edin. Sıcak Suda Vaillant Peteklerin Isınması durumunda kontrol önemlidir. Dairenizde yer alan bütün petekler mi ısınıyor yoksa sadece cihaza yakın birkaç petekte mi ısı oluyor. Bu durumu öncelikle kontrol ederek öğrenin. Isı eğer cihaza yakın birkaç petekte oluyorsa bu normal bir durumdur. Yani bu durumda cihazda sorun olduğunu söyleyemeyiz. Cihazda sorun olsaydı eğer ısı kaloriferlerinizin tamamında olurdu. Fakat birkaç peteğin ısınması demek kombinin normal şekilde çalıştığını gösterir. Kombi uzun süre sıcak su kullanımında ısıttığı suyun cihaza zarar vermemesi amacı ile kaloriferlere aktarır. Bu nedenle de birkaç peteğin ısınması normal durum olarak kabul ediliyor. Tüm peteklerin ısınması demek cihazda bir sorun var demektir. Yani bu durumda kombide bulunan kalorifer ile sıcak su kısmını birbirinden ayıran üç yollu vana adlı parçada sorun var demektir. Bu parçanın görevi kombide sıcak su konumu ile kalorifer konumunu birbirinden ayırmaktır.

Parça arızalandığı zaman da bu görevi sağlayamaz. Bu nedenle de sizler sıcak suyu açtığınız zaman direk ısı kaloriferlerinizin tümüne de ulaşır. Bu yüzden aslında tasarruf da yaşamazsınız. Çünkü istemediğiniz halde ısı kaloriferlerinize de geçecektir. Bu durumda sizin kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem de olmamaktadır. Yani bu durumun sona ermesi adına uzman servis desteği almalısınız. Parçanın hem tamiri hem de değişimi yapılabilmektedir. Sıcak Suda Vaillant Peteklerin Isınması durumunda Vaillant Servisi’ni ararsanız uzman ekibimizle sizlere bu anlamda yardımcı olabiliriz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir