Turbotec Kombiye Su Basma

Vaillant Turbotec model kombi kullanmakta iseniz bu makalemizde işinize yarar bilgiler olabileceğinden emin olabilirsiniz. Çünkü sizler için araştırmalarımızı sürdürmeye ve deneyimlerimizden yola çıkarak sizleri bilinçlendirecek bilgileri aktarmaya devam ediyoruz. Vaillant Turbotec Kombiye Su Basma konusunda bilginiz yok ise bilinçli olmak adına doğru yerdesiniz. Vakit kaybetmeksizin size işlemin nasıl yapıldığı konusundaki bilgileri kısaca sunalım…

Turbotec Kombiye Su Basma

Vaillant Turbotec serili kombilerde su basıncını artırmak yani kombiye su basmak çok basit bir uygulamadır. Düşük su basınç sorunu yaşadığınızda basıncı yükseltmek adına servis yardımı veya desteği almanıza gerek yoktur. İşlemi kendiniz de yapabilirsiniz. İşlemin detayları aşağıda sunulmuştur.

Vaillant Turbotec kombiye su basmak için önce doldurma musluğunu bulmanız gerekir. Doldurma musluğu Turbotec serili kombilerde sağ alt köşede gri renktedir. Kelebeğe benzer şekli vardır. Üzerinde ise “closed” yazar. Sağa sola çevrilebilir şekildedir ve kombiye montelidir. Parçayı yani gri doldurma musluğunu sola çevirdiğiniz zaman su sesi geldiğini duyarsınız. Panelin sağına doğru baktığınızda yuvarlak ufak bar göstergesi vardır. Bar göstergesi kırmızıdan başlar, gri renkten devam ederek en son kırmızı uzun çizgi ile devam eder. Bar göstergesi grinin ortasına gelene kadar basıncı yükseltin yani kombiye doldurma musluğu ile su basın. Grinin ortasına geldiği zaman su basma işlemini sonlandırın ve doldurma musluğunu sağa çevirip kapatın. İşlem bu kadar basittir. Bar göstergesinde grinin altı basıncın düşük olduğunu belirtir. Üst sınır kırmızıya ulaştı ise bu durumda basınç yüksek demektir. Basınç yüksek olur ise 3 bar emniyet ventili açılır ve kombideki fazla suyu dışarıya tahliye eder. Yani kombi su akıtmaya başlar. Bu durumda korkmamalı ve mutlaka uzman desteği almalısınız. Basıncı yükselttikten sonra yani Turbotec model kombiye su bastıktan sonra doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın. Aksi halde basınç yükselmeye devam eder kombi su akıtabilir.

İşlemi yapmanız esnasında farklı sorunlarla karşılaşırsanız eğer bu gibi durumlarda ise mutlaka uzman yardımı alın. Doldurma musluğu işlem esnasında kırılmış olabilir, boşa dönüyor olabilir, bar göstergesi yükselmiyor olabilir veya basıncı yükseltmenize rağmen ekrandan hata kodu silinmiyor olabilir. Bu gibi durumlarda mutlaka cihaza müdahalede bulunmadan uzman yardımı alın.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir