Vaillant F28 – F29 Arızasında Ne Yapılmalı

Ekranda f28 – f29 yazıyor

Vaillant F28 – F29 Arızasında Ne Yapılmalı  ; Vaillant vuw ve eurobig kombiler de çok sık görülen bu arıza  kombinin yanma esnasında alevi sönmesi ve 3 ateşleme denemesinde tekrar alevin oluşmadığı anlamına gelir.

Vaillant F28 – F29 Arızasında Ne Yapılmalı ?

Vaillant kullanıcıları bu durumda ilk olarak gaz vanalarının açık olduğunu kontrol etmesi gerekli. Gaz vanalarınız açıksa ocağınıza gaz geliyor mu diye kontrol edin eğer ocağınıza gaz gelmiyor ise bir gaz kesintisi yaşanıyor olabilir. Gaz var ise ilk önce 3 kere resetlemeyi deneyin kombinizi. Sonrasında cihazınızda su basıncına bakın. Su basınç değeri 1 bardan az ise kombiye altındaki dolum musluğu ile 1,5 bara kadar su basın. Sorunun devam etmesi halinde cihazınızın gaz valfi, iyonizasyon elektrodu veya elektronik kartında problem var demektir. Vaillant Servisini arayarak yardım  servis talebinde bulunabilirsiniz.


Sıklıkla karşılaştığımız bu sorun kullanıcılara bazen panik yaşattırabilir. Halbuki panik yapmanız gereken bir durum söz konusu değildir. Cihazınız bu iki hata kodunda da ateşlemeyi başarılı bir şekilde yapmıyor demektir. Ki bu durum kombinin hiçbir şekilde sıcak su vermemesine ve kaloriferleri ısıtmamasına neden olur. Dairede ya da bölgede gaz kesintisi olduğunda da gaz yeniden geldiğinde bu sorun yaşanır. Bu durumda reset işlemi ile sorunun çözümlenme olasılığı yüksektir. Yine de bir düzelme söz konusu olmuyor ise önerilen uzman servis desteği almaktır. Kullanıcı hem bu şekilde sorunu daha büyük hale getirmeden cihazına çözüm bulmuş olur. Bizler Vaillant cihazlar konusunda uzman olan teknisyenlerimizle sizlere yaşadığınız F28 ve F29 hata kodlarının çözümlenmesi konusunda yardımcı olacağız. Vaillant Servis’ini güvenle arayarak bu sorundan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir