Vaillant F32 Arızası

Vaillant kombi kullanıyor ve F32 hata kodu ile karşılaşıyorsanız eğer doğru bilgileri almak adına doğru yerde olduğunuzu belirtmek isteriz. Teknik açıdan karşılaşılan bu sorunun sebepleri neler olabilir? Arıza durumu nasıl çözümlenebilir? Konuya dair detaylı bilgilere ulaşmak amacı ile oluşturduğumuz bu makalemizi incelemenizi öneriyoruz. Aklınıza takılan soruların yanıtını yazımızda sunmuş bulunuyoruz. Vaillant F32 Arızası ve çözümleri konusundaki detayları sunmaya başlayalım…

Vaillant F32 Arızası Nedir?

Vaillant kombide fan arızası olarak bilinen hava akış problemidir.Bu arıza durumu birçok sebeple yaşanabilir. Önemli olan uzmanı tarafından yerinde görülerek bir tespit ve müdahale yapılmasıdır. Size yine de muhtemel sebepler hakkındaki bilgileri kısaca sunalım…

Fan arızalı olabilir: Fan Vaillant hermetik ve yoğuşmalı kombilerde hava akımına yardımcı olan parçadır. Fan arızalı durumda ise bu sebeple hava akışı sağlanamaz. Yani kombi dışarıdan temiz havayı alamayabilir ya da yanma sonucunda atık gazı dışarı gönderemeyebilir. Bu gibi durumlar sebebi ile fan arızalı olabilir diyebiliriz. Fan devrinde sapma olabilir: Vaillant kombide devirli fan var ise devir sapması yaşanıyor olabilir. Fan bu durumda çalışır fakat çalışma sırasında devir sayısında sapma durumu yaşanır. Bu durumda fan tamiri ya da değişimi ile sorun çözümlenebilir. Prosestat arızalı olabilir: Prosestat sadece Vaillant hermetik model kombilerde bulunan parçadır. Fanın çalıştığını kontrol eder ve bu sebeple fanın bekçisi olarak adlandırabiliriz. Fandan aldığı pozitif basınç ile atık gaz sisteminde sorun var mı yok mu diye anakarta bildirir. Parça arızalı ise bu görevi yapamaz ve hava akış sorunu yaşanabilir. Elektronik kart arızalı olabilir: Anakart olarak da adlandırabileceğimiz Vaillant markalı kombilerin her modelinde en önemli parçadır.

Arızalandığı durumda hemen her sorun yaşanabilir. Teknik açıdan arızalı olarak tespit edilir ise tamiri ya da değişimi yapılabilir. Yine de teşhis ve onarım adına uzman yardımı almak gerekir. Hava akım borusu (dışarı uzanan boru) yerinden çıkmış olabilir: Vaillant hermetik ve yoğuşmalı model kombilerde dışarı mutfaktan veya balkondan uzanan bir boru olur. Buna hava akım borusu adı verilir. Boru yerinden çıkmış ise bu sorun yaşanabilir. Bu gibi arıza durumlarında hava akım borusu yerine takılır ve sorun çözümlenmiş olur. Hava akım borusu ideal ölçülerde olmayabilir: Hava akım borusu yapılan tadilat veya yer değişikliği sebebi ile uzatıldı ise yine bu sorun yaşanabilir. Hava akım borusunun ideal ölçülerde olması gerekir. Kısa olması bir sorun teşkil etmeyebilir fakat uzun olması hava akışının sağlıklı bir şekilde sağlanamamasına etmen olur. Bu durumda standart ölçülerde ava akım borusu kullanılması gerekir.

Vaillant F32 Arızası konusunda merak edilen bilgileri bu makalemiz sayesinde detaylı olarak sunmuş bulunuyoruz. Bilgileri incelediniz. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmamaktadır. Teknik anlamda sorunun net tespit edilmesi ve çözümlenmesi için mutlaka işin uzmanından yardım almalısınız.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir