Vaillant Kombi Anakartı Neden Arızalanır

Vaillant kombi kullanımında genel anlamda karşılaşılan her sorunun sebebi kullanıcılar tarafından anakart arızası olarak bilinir. Her arıza durumunda anakart arızalı denilemez. Anakartın arızalı olduğunu da ancak uzman Vaillant Servisi ekibi yerinde tespit yaparak bulabilir. Yalnız anakartın arızalanma sebepleri vardır. Bu konuda bilinçli olmak adına da Vaillant Kombi Anakartı Neden Arızalanır başlığı altında sunulan bilgileri inceleyebilirsiniz.

Vaillant Kombi Anakartı Neden Arızalanır?

Vaillant kombide anakart arızasının birçok sebebi bulunmaktadır. Anakart tek bir nedene bağlı arıza yapmamaktadır. Birçok sebebi vardır ve aşağıdaki yazımızda arıza sebepleri sırası ile detaylı bir şekilde sunulmuştur. Voltaj sebebi ile arızalanabilir: Vaillant kombiler şebeke gerilimine bağlı çalışmaktadır. Yani çalışmak için gereken enerjiyi elektriği direk şebekeden almaktadır. Şebeke elektriği her zaman sabit olmaz. Düşmeler ve çıkmalar söz konusu olabilir. Voltaj dalgalanmaları söz konusu olduğu zaman daireye gelen voltajdan Vaillant kombi etkilenir. Genelde anakart yanar ya da hasar görür. Bu gibi arıza durumlarında anakart tamir edilebilir veya kullanıcı talebi ile değişimi yapılabilir.

Bu uygulama uzman Vaillant Servisi ekibi tarafından yapılır ve cihaz çalışır durumda size teslim edilir. Voltaj sebebi ile anakart yine yanabileceği için kombi regülatörü kullanımı da tavsiye edilir. Eskidiği için arızalanabilir: Vaillant kombilerin normal kullanım süreleri 15 yıl kadardır. Bu süre dışında daha uzun süre kullanım sağlandı ise parça eskimiştir ve görevini yitirmeye başlamıştır. Bu sebeple arızalanabilir. Bu gibi durumlarda cihaz eski olduğundan parça tamiri ya da değişimi konusundaki müdahaleyi ancak uzman servis ekibi bilebilir. Bu konuda sizi bilinçlendirir. Tamir olur ise tamir yoluna gidilir fakat değişimi gerekir ise yeni bir parça araştırması içerisinde olunur. Temin edilir ise ona göre işlem uygulaması yapılarak cihaz çalışır teslim edilir. Cihaz kullanılmayacak durumda ise hiçbir müdahale yapılmaz ve yeni bir cihaz kullanımı önerilir. Parçalar arızalandığı için anakartı bozabilir: Vaillant kombi içinde bulunan parçalar arızalandığı için anakartı bozabilir ya da arızalanmasına neden olabilir. Bu gibi durumlarda parça tamir edilebilir ya da değişimi ile sorun çözümlenebilir. Bu arıza durumu da ancak uzman Vaillant Servisi ekibi tarafından tespit edilebilir.

Vaillant Kombi Anakartı Neden Arızalanır sorusunun yanıtını bu makalemizde detaylı şekilde sunmuş olduk. Vaillant kombinizde anakart arızası ile karşılaştığınızda çözüm için bizi arayabilirsiniz. Sorularınız varsa yine çağrı merkezimize ulaşabilir ekiplerimizle iletişimde kalabilirsiniz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir