Vaillant Kombi Arızasında Yapılacaklar

Vaillant kombiniz mi arızalandı? Dert etmek yerine sayfamızı incelemeniz sizler için faydalı olacaktır. Makalemizde sunacağımız bilgiler servis öncesi yapılacaklar ve servisin yapacakları konusunda olacaktır. Vaillant Kombi Arızasında Yapılacaklar nelerdir diye merak edenler yazımızı incelemeye başlayabilir…

Vaillant Kombi Neden Arızalanabilir?

Bu sorunun yanıtı görecelidir. Çünkü Vaillant kombiler birçok sebeple arızalanabilir. Doğalgazın olmaması, elektrik olmaması, dairede su kesintisi olup cihazdaki suyun bitmesi gibi durumlar cihazın arızalanmasına sebep olabilir. Bazen voltajlardaki dalgalanmalar da Vaillant kombinin arızalanmasındaki sebepler arasında gelmektedir. Teknik açıdan cihazın kullanım ömrü bittiğinde de sıklıkla arıza yapabilmektedir. Bunun yanı sıra parçalarında sorun oluştuğunda da yine arıza yapma olasılığı bulunmaktadır.

vaillant-kombi-arizasinda-yapilmasi-gerekenler

Vaillant Kombi Arızasında Yapılacaklar Nelerdir? (Servis Öncesi)

Vaillant kombiniz arızalandığı zaman direk servisi aramak yerine önerilenleri dikkate alarak birkaç uygulama yapmalısınız. Bu uygulamalar belki de cihazınızın sorununu çözümlemeye yardımcı olacaktır.

Öncelikle dairenizde doğalgaz olup olmadığını inceleyin. Mesela ocağınızı çalıştırmayı deneyin. Ocağınızda çalışma yoksa bu dairede gaz yok demektir.

Kapı dışındaki gaz vanasını kontrol edin. Kapalı ise açın. Açık durumda ilen yine de ocak ve kombide çalışma olmaz ise doğalgaz firmasını arayarak sorunu öğrenin. Gaz çalışması sebebi ile bölgede kesinti olabilir ya da direk olarak gazınız kesilmiş olabilir.

Vaillant kombi yanında yer alan gaz vanasına bakın kapalı ise açın. Gaz vanası kapalı ise Vaillant kombiye gaz gelmez ve bu sebeple de arızaya geçiyor olabilir.

Vaillant kombi su basıncına bakın. Düşük ise su basın. Yüksek ise petek havasını alarak basıncı düşürün. Vaillant kombide düşük basınç da yüksek basınç da arıza oluşumuna etmendir. Bu sebeple uygulamaları yapmayı deneyin.

Vaillant kombiyi son olarak resetleyin. İlk resetleme sonrasında düzelme olmaz ise işlemi 3 kez tekrar edin.

İşlemleri uyguladınız ve sonuç değişmedi mi? Hala Vaillant kombi arızada ve arızadan çıkaramıyor musunuz? O halde sizin açınızdan yapılacaklar bitmiş demektir. Uzman servis ekibinden yardım alırsanız sorunun kaynağı tespit edilir ve müdahale de yerinde ona göre yapılır. Arıza durumlarında görülmeden parçalar konusunda net bilgiler vermek de doğru olmaz. Bu sebeple de işi uzmanına bırakmanız önemlidir.

 

 

admin Yazar