Vaillant Kombide Basınç Düşüyor

Vaillant Kombide Basınç Düşüyor

Kombinizin basınç ibresi sürekli düşüyor ise (ayda bir düşmesi normal ) Vaillant kombiniz de veya tesisat’ınız da bir problem var demektir. Vaillant Kombiler bu tip problemleri genleşme tankının havası bittiği için veya genleşme tankının mebranı delindiği için yapar. Kombinizin bağlantılarında veya kombinin içinden her hangi bir kaçak yok ve genleşme tankınızda hava olmasına rağmen basıncınız düşmeye devam ediyor ise tesisatınız da bir kaçak var demektir. Bu tip kaçaklar teşhisi çok zor zordur .

Vaillant kombinin basıncı düşüyor videosunu izleyerek de detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

Vaillant kombi basıncı düşüyor sorununda önemli olan bir konu daha vardır aslında o da basıncın neden düştüğünden çok hangi sıklıkla düştüğü konusudur. Bu durumda yalnızca basıncın düşme aralıklarını takip etmeniz gerekmektedir. Vaillant kombi basıncı sıklıkla düşüyor ise mesela siz su basıyorsunuz ve hemen sonrasında basınç sıfırlanıyor ise bu durumda tesisat sorunu vardır diyebiliriz. Çünkü Vaillant kombi basıncı ancak tesisatta su kaçağı olduğu zaman bu kadar kısa sürede düşürebilir. Vaillant Kombide Basınç Düşüyor sorunu her zaman olmasa da tesisat sorunu sebebi ile yaşanılabilir. Bu durumda peteklerde su kaçağı var mı diye hemen kontrol etmelisiniz. Peteklerden birinde ya da birkaçında su kaçağı var ise bu durumda Vaillant kombi içinde bulunan suyu tesisata gönderdiğinden suyu eksiltmektedir. Bu anlamda yardımları uzman bir tesisatçıdan almanız gerekmektedir. Bu tür kaçakların tespiti zor da olabilir. Bazen de hiçbir yerde su kaçağı olmamasına rağmen yine de Vaillant kombi kısa sürede basıncı düşürebilmektedir. Bu durumla alakalı da sunacağımız bilgiler şunlar olabilir: sıva altında gözlemleyemeyeceğiniz su kaçakları söz konusu olabilir. Bu durumda da uzman bir tesisatçı sizlere yardımcı olabilir.

vaillant-kombi-basinci-dusuyor

Vaillant kombi eğer haftada bir ya da günde birkaç kez suyunu azaltıyor ise sorun Vaillant kombidedir diyebiliriz. Bu durumda yukarıda bahsedilen arıza durumları söz konusu olabileceğinden servis müdahalesi gerekmektedir. Vaillant Kombide Basınç Düşüyor ise genleşme tankının havası eksik olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, genleşme tankı contası delinmiş olabilir. Cihazın basıncı düştüğünde sürekli su basıp farklı sorunları meydana getirmek yerine sorunun çözümlenmesi adına mutlaka Vaillant Servisi telefonunu arayarak yardım almanız gerekmektedir.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir