Vaillant Kombi F22 Arızası

Vaillant kombi kullanıcıları ekran başına… Vaillant kombilerde meydana gelen arıza kodlarını değerlendirmeye alan firmamız en sık yaşadığınız sorunlar hakkında sizleri bilgilendirmeye devam ediyor! Vaillant Kombide F22 Arızası nedir? Bu sorun neden yaşanır? Çözüm neyi gerektirir? Bilgi almak adına yazımızı okuyunuz…

Vaillant Kombide F22 Arızası Nedir?

Modellerine göre değişiklik gösteriyor olsa da genelde kuru yanma diye tabir edebileceğimiz bir arıza kodudur.

vaillant-f22-arizasi

Vaillant F22 Arızası Neden Yaşanır?

Bu sorunun yaşanmasının birçok sebebi bulunur. Cihaz özellikle susuz kalmış ve susuz çalıştırılmış olabilir. Bunun dışında daha birçok etmene bağlı olarak yaşanmış olabilir. Mesela pompada bir aksam söz konusu olabilir. Pompa olduğu yerde kaynama yaptığı zaman bu sorun yaşanılabilmektedir. Bu durumda sorunun kaynağını bulmak adına uzman yardımı almak da önemlidir. Vaillant markasına ait Vuw model kombide F22 arızası yaşanıyor ise bunun sebebi topraklama hattı ile alakalı da olabilmektedir.

Vaillant F22 Arızasında Kullanıcı Ne Yapmalı?

Bu arıza kodunda kullanıcı olarak yapmanız gereken şey en başında cihazın su basıncını kontrol etmektir. Cihaz susuz kaldığı için kuru yanma meydana gelmiş olabilir. Bu durumda Vaillant kombinizin basınç değerine bakmalı eğer 1 barın altını gösteriyor ise cihaza 1,5 bar olacak şekilde su basmalısınız. Su basma uygulamasından sonra düzelme durumu olmaz ise Vaillant kombiye reset atma işlemi uygulamalısınız. Yine de düzelme olmuyor ve sorun devam ediyorsa başka bir müdahalede bulunamazsınız.

Vaillant Kombide F22 Arızasında Kimden Yardım Alınmalı?

Bu arıza durumunda kullanıcı olarak gereken uygulamaları yapmanıza rağmen sonuç değişmedi ise servis yardımı almanız gerekmektedir. Vaillant Servisi uzman teknisyenlerinden yardım almalısınız.

F22 Arızasında Çözüm Nasıl Sağlanır?

Oluşan arıza durumunda önce yerinde tespit yapılır. Tespit sonrasında arıza durumu kullanıcıya sunulur. Kullanıcı onayı dahilinde işlem neyi gerektiriyor ise ona göre uygulama yapılır.

NOT: Vaillant markalı kombilerin modellerinde görülen ve karşımıza çıkan F22 arızası ile F23 ve F24 arıza kodu aynı anlamı taşımaktadır. Bu 3 arıza kodunda da yapılacaklar ve yapılması gerekenler aynı uygulamalardır. Teknik servis ekibi tespit sonrasında gereken işlemleri ona göre yapacaktır.

admin Yazar