Vaillant Kombi Nereye Monte Edilmez?

Vaillant kombi aldıysanız eğer sıra montajına gelmiş demektir. Montaj uygulaması nedir? İşlem ya da uygulama neyi gerektirir sorusunun yanıtı önemlidir. Tabi Vaillant kombilerin monte edildiği yerler kadar montajının yapılmaması gereken bazı yerler de bulunmaktadır. Montaj uygulaması sanıldığı kadar basit değildir ve yanlış uygulama canınızda olmanıza bile sebep olabilmektedir. Söz konusu Vaillant kombiler ise mutlaka işi uzmanına bırakmak önemlidir. Asıl konumuza değinecek olursak eğer Vaillant Kombi Nereye Monte Edilmez? Sorusunun detaylı yanıtı için yazımızı mutlaka okumalısınız.

Vaillant Kombide Montaj İşlemi Nedir?

Vaillant kombi alımlarından sonra daire ya da iş yerinde projeye uygun görülen bir yere takılmasıdır. Genelde duvara monte edilerek kullanım sağlanan cihazlardandır.

vaillant-kombi-nereye-monte-edilmez

Vaillant Kombi Nereye Monte Edilmez?

  • Vaillant kombiler ıslak olmayan hiçbir zemine monte edilmemelidir. Özellikle de monte edileceği yer tahta olmamalıdır. Bu özellik önemlidir.
  • Standart baca seti kullanılmalı baca uzatılması şart ise o yere monte edilmemelidir. Bacanın uzun olması özellikle de hermetik tip kombilerde hava akımının sağlanamamasına neden olur. Bu durumda Vaillant hermetik kombi çalışma yapmaz ve sürekli hava akış sorunu ya da ateşleme sorunu yaratır.
  • Monte edileceği yerde elektrik prizi ya da sigortası Vaillant kombi altında olacak ise monte edilmemelidir. Elektrik prizi ya da sigorta mutlaka kaldırılmalıdır. Aksi durumda cihazda su akıtma sorunu oluştuğunda elektrik prizi ya da sigortasına su gelebilir. Bu ihtimal göz önünde bulundurulduğunda ortaya sağlık sorunları çıkar. Bu nedenle de bu gibi yerlere monte edilmemeli, monte edilecekse de priz ya da sigortanın yeri değiştirilmelidir.
  • Vaillant kombi etrafı açık yerlere monte edilmelidir. Yani üst ve alt kısmı ile yanları mutlaka açık olmalıdır. Aksi durumda cihazda bir sorun oluştuğu zaman müdahale ekip tarafından yapılamaz. Örneğin cihaz dolap içine sıfır bir şekilde alınır ise ya da yan kısımlarında dolap yer alır ise cihazın kapağının açılması ve parçalara müdahale güç olabilir. Bu özellik dikkate alınarak montaj işlemi uygulanmalıdır.
  • Ocak gibi ürünlerin üzerine monte edilmemelidir. Aksi durumda yine sağlık sorunları yaşanabilir.
  • Vaillant hermetik ya da yoğuşmalı kombiler pencere ya da cam olmayan ortamlara monte edilmemelidir. Aksi halde hava akımının sağlanacağı boru dışarı verilemez ve cihaz bu şekilde çalışma sağlayamaz.
  • Açık balkona monte edilemez edilirse de ya borulara izolasyon yapılmalıdır ya da uygun bir dolap içine alınmalıdır. Bu durumun sebebi de açık balkonda Vaillant kombinin soğuk günlerde don olaylarından etkilenmesi, donarak parçaların arıza yapmasıdır. Bu durumun önüne geçmek amacı ile öneri dikkate alınmalıdır.

Vaillant Kombi Montajında Kimden Yardım Almalıyım?

Bu işin uzmanını bulmak önemlidir. Sizler için maliyet önemli olmasın. Çünkü sağlığınız ön plandadır ve sağlığınız daha da önemlidir. İşi uzmanına bırakarak Vaillant Servisi teknisyeninden yardım almalısınız.

admin Yazar