Vaillant Kombi Patlamalı Yanıyor

Vaillant kombilerde genelde sıkça duyduğumuz sorunlardan biridir patlamalı yanma. Bu arıza durumu ile karşılaşan hemen her bir kullanıcımız sorunun sebepleri kadar nasıl çözümleneceğini de merak eder. Hal böyle olunca da bizlere bu konuda bilgiler sunmak düşer. Vaillant Kombi Patlamalı Yanıyor ise bu durumun sebepleri neler olabilir? Bu sorunda kullanıcı servis öncesi işlem ya da uygulama yapabilir mi? Arıza durumu hakkında detayları öğrenmek adına makalemizi okuyabilirsiniz.

Vaillant Kombi Patlamalı Yanıyor ise;

Vaillant kombiler birçok sebeple patlamalı yanabilir. Eğer böyle bir sorunla karşılaştıysanız kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem ya da müdahale bulunmamaktadır. Arızanın net teşhis edilmesi ve onarılması adına mutlaka işi uzmanına bırakmalı ve uzman yardımı almalısınız. Gaz ayarı düzgün olmayabilir (bozuk olabilir): Bu durumda gaz ayarının yapılması gerekir. Gaz ayarı bozuk ise bunu ancak uzman servis ekibi bilebilir ve çözümleyebilir. Gaz ayarı konusundaki yardımları uzmanına bırakmanız gerekir. Gaz armatöründe sorun olabilir: Gaz armatörü kombilerde önemli bir parçadır. Görevi ise şebekeden gazı alıp gazın bir kısmını brülöre göndermek ve brülörde yanma oluşumuna katkı sağlamaktır.

Arızalı olduğu durumlarda parçanın ancak değişimi yapılabilir. Bu durum uzman servis ekibi tarafından tespit edilir ve müdahale ile sorun çözümlenebilir. Ateşleme elektrotlarının ayarı bozuk olabilir: Vaillant kombilerin brülöründe ateşleme elektrotları yani çubukları yer alır. Ateşleme elektrotlarının ayarı bozuk ise kombi bu sebeple de patlamalı yanabilir. Bu arıza durumunda da tespit ve müdahale yine uzman Vaillant Servisi ekibine bırakılmalıdır. Kullanıcı olarak cihaza kesinlikle bir müdahalede bulunmayın. Baca tıkanmış olabilir: Vaillant kombiniz bacalı ise bacada tıkanma olabilir. Hermetik ya da yoğuşmalı ise dışarı uzanan hava akım borusunda tıkanma durumu olabilir. Bu arıza durumunda tespit ancak yerinde yapılır. Bacada tıkanma durumu söz konusu ise baca temizliği ile sorun çözümlenebilir. Baca çekişi yetersiz olabilir: Vaillant bacalı tip kombilerde baca çekimi yetersiz ise bu sebeple de patlamalı yanma sorunu meydana gelebilir. Bu arıza durumunda da çekiş gücü kuvvetlendirilir ve arıza durumu bu şekilde çözümlenmiş olur.

Vaillant Kombi Patlamalı Yanıyor ise muhtemel sebepleri bu şekilde sıralayabiliriz. Yine de arızanın net teşhis edilmesi ve çözüme ulaşması açısından Vaillant Servisi’ni aramanızı öneriyoruz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir