Vaillant Kombide Kum Saati

Vaillant kombi kullanan hemen her tüketicimizin başına gelen ve sebebini merak ettiği bir arıza durumuna yer vereceğiz. Vaillant Kombide Kum Saati yanıyor veya yanıp sönüyor ise bu ne anlama gelir? Bu durumda kullanıcı olarak ne ya da neler yapmak gerekir? Teknik açıdan bu konuda merak edilen tüm soruların yanıtını makalemizde sunuyor olacağız. Makalemizi incelediğinizde Vaillant kombinizde yanan veya yanıp sönen kum saati simgesinin anlamını öğrenebileceksiniz.

Vaillant Kombide Kum Saati Ne Anlama Gelir?

Vaillant kombilerin her modelinde olmasa da bazı modellerinde mevcut olan semboldür. Her daim arıza demek mümkün olmaz. Kum saati yanıyor ise cihazda sorun olmadığını anlamalıyız. Kum saati yanıp sönüyor ise bu durumda Vaillant kombide kuru yanma var demektir. Bu durumda cihazda kuru yanma durumu olduğunu anlayabiliriz. Vaillant kombide kuru yanma durumu söz konusu ise bu durum birçok etmene bağlıdır. Size genel anlamda bu sorunda yapılması gerekenleri kısaca sunalım. Vaillant kombi basıncı düşük olabilir: Vaillant kombi su basıncını kontrol etmelisiniz. Kuru yanma genelde susuz çalışma gibi adlandırılabilir. Kombi basıncı düşük durumda ise yani 1 barın altında ise 1,5 bar kadar su basılmalıdır. Su basma işleminden sonra arıza düzelebilir. Düzelme olmaz ise resetleme işlemi uygulayabilirsiniz.

Pompa arızalı ya da devir düşürüyor olabilir: Vaillant kombilerde devir daim yapma özelliğinde olan pompa arızalandı ise ya da çalışma sırasında devir düşürüyor ise bu sebeple de kuru yanma sorunu yaşanabilir. Bu gibi durumlarda arıza durumu yerinde tespit edilmeli, pompa tamiri ya da değişimi ile sorun çözümlenmelidir. Fark basınç şalteri arızalı olabilir: Fark basınç şalteri Vaillant kombilerde ufak fakat önemli bir parçadır. Bu arıza durumunda da karşımıza çıkabilir. Parça arızalı ise uzmanı tarafından tespit edildikten sonra değiştirilir ve sorun çözümlenmiş olur. Kılcal boruda tıkanma olabilir:  Kılcal borunun tıkalı olduğu durumda da kuru yanma sorunu yaşanabilir ve kum saati sembolü yanıp sönebilir. Kılcal boru tıkalı ise tıkanıklık giderilir veya değişimi yapılarak arıza durumu çözümlenebilir.

Vaillant Kombide Kum Saati yanıyor veya yanıp sönüyor durumu konusunda detaylı bilgileri aktarmış bulunuyoruz. Bu konuda işin uzmanından yardım alırsanız sorun yaşamazsınız ve arıza durumu kısa sürede sonuç bulmuş olur.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir