Firma

Vaillant Kombi ve Klima

Vaillant Servisi‘nin Vaillant markası ile bir bağı yoktur bu bilgiler Vaillant firmasına aittir. Dünyanın en büyük ısıtma ve soğutma firmalarından olan Vaillant 1874 yılında Almanya Remscheid şehrinde Kuruldu. Vaillant firmasını ilk şofbeni bulan insan olarak tanınan Johann Vaillant kurmuştur. Vaillant ürünleri için Almanya’da beş adet fabrikası bulunmaktadır. Vaillant fabrikalarında gaz yakıtlı kombi, yer tipi ve duvar tipi kat kaloriferleri, kazan, termosifon, boyler, oda termostatı, ısı pompaları, termostatik vana üretimi yapılmaktadır. İlklere imza atması ile bilinen Vaillant tarihte icat ettiği ürünleri sıralamak gerekirse.

1894 Kapalı devre gaz ile çalışan banyo termosifonu İlk bulan Vaillant.

1905 Yılında duvar tipi şofben. İlk bulan Vaillant.

1961 Duvar tipi ısıtma cihazı. İlk bulan Vaillant.

1967  Duvar tipi kombi. İlk bulan Vaillant.

2003 Yakıt Hücreli ısıtma cihazları

Türkiye Vaillant

Türkiye’ye 1992 yılında giriş yapan tamamı Alman sermayesi olan Vaillant grup İstanbul dan sonra Ankara, Eskişehir, İzmir, Kocaeli ve Kayseri’de müdürlükler açtı. Vaillant ülkemizde Demirdöküm firmasını satın alarak aynı zamanda yine Vaillant grup bünyesinde olan Protherm firması ile 3 marka ile Türkiye’de Satış ve servis hizmeti vermektedir.

Firmamız bu dünyanın en büyük ısıtma gruplarından olan Vaillant firmasının ürettiği cihazlar için Türkiye genelinde Vaillant firmasından bağımsız olarak özel servis hizmeti vermektedir.

Yardım amacı ile her zaman için Vaillant Servisi numarasını arayabilirsiniz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir