Vaillant Vck Arıza Kodları

Vaillant Vck Arıza Kodları Ve Anlamları

Vaillant Vck Kombi arıza ikaz lambaları ne anlama geliyor açıklamalı anlatımları. Ledler en alttan yukarıya doğru sıralanmıştır.

1 Led ) Yanıp sönüyor ise aşırı ısınmadan dolayı cihaz bloke olmuş. Yanmıyor ise cihaza elektrik gelmiyor sigorta atık veya cihazın elektronik kartı arızalı.

2 Led ) Sıcak su talep ledi dir sıcak su musluğu açıldığı zaman yanar yanmıyor ise su akış şalteriniz de ( üç yollu vana ) problem var. Bu durumla alakalı Vaillant Servisi yardımı almanız gerekmektedir.

3 Led ) Kalorifer düğmesi açıkken yanmıyor ise oda termostadı var ise oda termostadından talep olmaya bilir kontrol edin. Elektronik kartta olması gereken 3 – 4 köprüsü takılımı kontrol edin. İkisinde de problem yok ise elektronik kartınız arızalı.

4 Led ) Yanıp sönüyor ise bacalı cihazlarda bacanız çekmiyor veya baca sensörünüz arızalı. Hermetik cihazlarda yanıp sönüyor ise prosestat arızası var. Bacalı cihazlarda yanmıyor ise 3 denemeden sonra baca çekmediğinden dolayı ve baca sensörü arızasından bloke olmuş olabilir. Hermetik cihazlarda yanmıyor ise prosestat veya fan arızalı. Bu durumla alakalı yardımları Vaillant Vck Servisi’nden almanız gerekir.

5 Led ) Yanıp sönüyor ise kuru yanma arızası su basıncını kontrol edin normal ise fark basınç şalteri,micro swiç,veya pompanız arızalı.Yanmıyorsa 5 led elektronik kart arızası. Sorunun çözümlenmesi adına Vaillant Servisi telefonunu aramanız gerekir.

6 Led ) Yanıp sönüyor ise ntc (sensör) arızası veya kabloları kısa devre. Yanmıyor ise cihaza gaz geldiğine emin olun gaz geliyorsa eketronik kart veya gaz grubunuz arızalı olabilir.

7 Led Kırmızı Yanar ) Yanıp sönüyorsa elektronik kart arızası. Yanıyor ise ateşleme denemelerinde başarı elde edilemedi alev oluşmadı anlamında gaz geldiğine emin olun gaz geliyor ise iyonizasyon elektrodu,gaz grubu veya elektronik kartınız arızalı. Sorunun kısa sürede çözümlenmesi adına Vaillant Kombi Servisi’ni aramanız gerekir.

Vaillant Vck Arıza Kodları ile alakalı sunduğumuz bilgiler dışında sorularınız olursa ya da sorunlar karşısında yardım almak isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir