Vaillant Vuw Pro Arıza Kodları

Vaillant Vuw Pro Arıza Kodları

En alttan yukarıya doğru sıralanmaktadır.

Led 1 :  Yanmıyorsa Vaillant Kombinize elektrik gelmiyor. Yanıp sönüyorsa aşırı ısınmadan dolayı kombi bloke olmuş Vaillant Kombi Servisi çağırın.

Led 2 :  Arıza ikazı olmaz yandığı zaman sıcaksu talebi var demektir.

Led 3 : Yanmıyor ise  Kalorifer düğmesi açıkmı kontrol edilir kalorifer ayar düğmesi açık olduğu halde yanmıyor ise Vaillant Servisi çağırın.

Led 4 :  Bacalı cihazlarda yanıp sönüyorsa baca çekmiyor demektir. Hermetik cihazlarda yanıp sönüyorsa prosestat kontakları kapatmıyor fan veya prosestat arızalı demektir. Hiç yanmıyor ise bacalı cihazlarda 3 denemden sonra baca çekmediği için bloke olmuş. Hermetik cihazlarda yanmıyor ise prosestat kontakları yapışık kalmış. Çözüm için mutlaka Vaillant Vuw Pro Servisi’nden yardım alın.

Led 5 : Yanıp sönüyor ise kuru yanma susuz çalışma anlamındadır. Su basıncını kontrol edin su var ise pompa ,ntc,eşanjör veya filtrede problem var servis çağırınız. Yanmıyor ise elektronik kartınızda problem var Vaillant Servisi numarasını arayarak uzman teknisyen çağırınız.

Led 6 : Yanıp sonüyor ise Kalorifer ntc si kabloları kopuk veya kısa devre . Yanmıyor ise alev oluşmuyor veya iyanizasyon elektrodu alevi görmüyor Vaillant Kombi Servis çağırınız.

Led 7 : Yanıp sönüyor ise elektronik kart arızası. Yanıyor ise cihaz ateşleme yapıp alev oluşmayınca arızaya geçmiş gaz vanalarını kontrol edin resetledikten sonra düzelmez ise servis çağırınız. Yanmıyor ise herhangi bir arıza yoktur.

Vaillant Vuw Pro Arıza Kodları sizler için bu sayfamızda sunulmuştur. Bilgi ve yardım için çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir